לפרטים נוספים: 1-700-50-9992

איכות בראי ההיסטוריה.

איכות איננה, כפי שהדיוטות נוטים לחשוב, שאיפה למצוינות, אלא היא בהגדרה "התאמה לשימוש המיועד ולציפיות המפורשות והמשתמעות של הלקוח הפוטנציאלי". מוצר איכותי, אם כן, הוא מוצר שעונה על הציפיות ומעבר להם. מוצר שאפשר להשתמש בו והוא טוב לשימוש. הוא לא חייב להיות הטוב ביותר. הכוונה באיכות היא שאם תקנה סנדלים למשל, הסנדלים יהיו מאיכות טובה ולא יתקלקלו כעבור יומיים. הם יעשו מה שמצופה מהם כסנדלים. בעבר לא הייתה בעיה כזאת, בימי הביניים האיכות של סנדלים שייצר סנדלר הייתה לרוב מעולה. כל סנדלר התגאה בעבודה שלו, השקיע בה, והמשיך דרכה מסורת משפחתית ושל גילדה. הסנדלר היה מפקח האיכות של עצמו, ואם היו יוצאים תחת ידיו סנדלים לא מספיק איכותיות הוא היה מתבייש למכור אותם. עם התפתחות המהפכה התעשייתית, העברת הייצור לפסי ייצור והגדרת המשכורת לפי תפוקה, חלה ירידה תלולה בייצור האיכות והמפעלים נאלצו להעסיק אנשים מיוחדים שיפקחו שהאיכות של המוצרים לא תדרדר יותר מדי, אלו היו מפקחי האיכות הראשונים. לצורך ביצוע הפיקוח של האיכות פותחו, בעיקר לאחר מלחמת העולם השנייה, שיטות סטטיסטיות שונות וכך גם תקנים.

במהלך הניסיונות להגיע לבקרת איכות הובהר שבכדי להגיע לאיכות צריך לעקוב אחרי כל תהליך הייצור ולשפר אותו באופן תמידי, ולכן משתמשים היום במושג: מעגל האיכות: מעגל ייצור שבו יש כמה שלבים: תכנון, עשייה וביצוע, בחינה ולמידה, פעולה. משמעות מעגל איכות זה היא שמכניסים לתהליך הביצוע מדדים של בחינה ולמידה המחייבים פעולה ומשנים את התכנון להבא. השאלה היא איך להגיע לבחינה אמיתית של הדברים בזמן אמת ובכך נמדדת הצלחתה של בקרת האיכות. משמעות בקרת האיכות היא גם שהתכנון משתנה כל הזמן וכך גם המוצר, או במילים אחרות האיכות מביאה לשיפור מתמיד באיכות המוצרים דרך תהליך חוזר של תכנון, עשייה וביצוע, בחינה ולמידה, ופעולה. 

ישנם כמה שיטות של איכות. אחת מהם היא שיטתו של פרופסור דמינג שעזרה בשיקום התעשייה ביפן אחרי המלחמה ואחר כך יושמה גם במפעלים באמריקה ובכל העולם. שיטה זו נקראת "ניהול איכות כולל" והיא מתמצתת בארבע עשרה עקרונות. ישנם שיטות נוספות של בקרת איכות והבטחת איכות, כמעט כולם משתמשות בשיטות בקרה סטטיסטיות ובתקנים, אלא שהתקן לבדו לא יכול לעשות את העבודה אלא מימושו על ידי העובדים, ולשם כך צריך להתייחס לאספקטים של ניהול, הנעת עובדים, תיאום בין ארגוני, בדיקת צרכי הלקוחות, ועוד...

השימוש במושג איכות מקובל היום לא רק בתעשייה, אלא גם בתחומים אחרים כמו בנקאות, חינוך, תוכנה, מדע, רפואה, ועוד... לאיכות צריך להתייחס כבר בתהליך התכנון, איכות מחייבת תיאום בין כל חלקי הארגון או המפעל, איכות גורמת לסטנדרטיזציה במוצרים ומשמעה שאיפה לאפס טעויות

נוהגים להצביע על שמונה מדדים באיכות של מוצר תעשייתי, ואלו הם: ביצועים, מאפיינים, אסתטיקה, התאמה, אמינות, עמידות, שימושיות, הבחנה באיכות אצל הלקוח.

 

 
הרשמו לרשימת התפוצה שלנו
Web Analytics