לפרטים נוספים: 1-700-50-9992

 

גאולה ממזרח - טיול להר הזיתים

 

הר הזיתים הוא המקום שממנו יבוא המשיח לפי שלוש הדתות ובו תתרחש תחיית המתים. לפי היהדות לפני החורבן עזבה השכינה את המקדש ועברה להר הזיתים ומשם עלתה לשמים, בבוא היום היא תרד וההר יבקע לשניים. כבוד ה', הלא הוא השכינה, יעבור בתווך בדרכו חזרה של המקדש שירד משמים. לנוצרים ואף למוסלמים יש את אותה גרסה, אלא שאת תפקיד השכינה מחליף ישו שעולה מהר הזיתים לשמיים ובבוא יום הדין ירד וייכנס אל מתחם המקדש לשפוט את המתים

 

נתחיל בתצפית מדהימה על העיר העתיקה, משם נמשיך ברגל לקבר של חולדה הנביאה שנחשב גם קברה של רבעא אל אדוויה – משוררת האהבה הסופית וגם קברה של פלגיהנזירה נוצריה מפורסמת, בקיצור קבר אחד – שלוש נשים.

 

נבקר בכנסיית העלייה, אחד המקומות הקדושים ביותר לנצרות, ובמתחם אבינו שבשמים שהוא מנזר של נזירות כרמליתיות על ההר, ובו תפילת אבינו שבשמיים בהרבה שפות.

 

נבקר בבית הקברות היהודי שבהר הזיתים, מקום שם קבורים גדולי האומה ובמערת קברי הנביאים, שם קבורים הנביאים האחרונים בתנ"ך, חגי, זכריה ומלאכי. 

 

נלך ברגל אל שתי כנסיות נהדרות שתכנן ובנה האדריכל ברלוצ'י במאה ה20 כנסיית האדון בכה שעל ההר, וכנסיית כל העמים בגת שמנים,  נשלים בירידה לקבר מרים הסמוך, מבנה צלבני מרשים מתחת לאדמה. 

 

לסיום נבקר ביד אבשלום ובקבר בני חזיר שבנחל קדרון.

 

במהלך הטיול נספר את סיפור הנביאים במקרא ואת חשיבות הר הזיתים במסורות היהודית, נוצרית ומוסלמית. ונקווה שהמשיח יבוא באחרית הימים.

 

מאמרים הקשורים לטיול זה

הר הזיתים - לחצו לקישור

קבר מרים - לחצו לקישור

כנסיית אבינו שבשמיים - לחצו לקישור

כנסיית האדון בכה - לחצו לקישור

 

ניתן לשלב את הטיול בכל אחד ממסלולי ירושלים

 

 
הרשמו לרשימת התפוצה שלנו
Web Analytics