לפרטים נוספים: 1-700-50-9992

תרזה מאווילה.

תרזה מאווילה היא, אולי, המיסטיקאית הנוצרית החשובה ביותר, היא חיה בספרד במאה ה16 וחידשה פני המסדר הכרמליתי, היא האישה הראשונה בנצרות שקיבלה מהוותיקן תואר דוקטור לדת. היא כתב שירה יפהפייה ומדיטציות עמוקות המחברות אדם עם האלוהים. לפניכם מקצת מהמדיטציות/שירים שלה.

 

מדיטציות של תרזה מאווילה.

הנפש.

אין גבול לטיפשותנו כשאיננו מתאמצים לדעת מי אנחנו, אלא מגבילים עצמנו להחשיב רק את הגופות הללו בכלליות. שמענו, ומפני שהאמונה אומרת לנו, שיש לנו נשמות, אנו יודעים. לעיתים נדירות אנו לוקים בחשבון  את הדברים היקרים שיכולים להימצא בנפש זו או מי מתגורר בה, או הערך הגבוה שלה. כתוצאה מכך מאמץ מועט נעשה לשמר יופייה. כל תשומת הלב שלנו נלקחת על ידי הפשטות של סביבות היהלום, או הקירות החיצוניים של הטירה, זאת אומרת עם הגופות הללו שלנו.

 

טירה.

אנו מחשיבים את הנשמות שלנו להיות כמו טירה העשויה מיהלום, או קריסטל חתוך היטב שבתוכו הרבה מקומות משכן. אנו מבינים שהנפש של האדם הצדיק היא לא אחרת מאשר גן עדן שב האדון מוצא שמחה.

בטירה הרבה מקומות משכן, חלק למעלה, אחרים למטה, אחרים בצד, ובמרכז ובאמצע נמצאים מקומות המשכן שבהם המעבר המתוק של אהבה בין אלוהים ובין הנפש מתרחש. דלת הכניסה לטירה זו היא תפילה והתבוננות.

 

התחלות

אנחנו מדברים לנפשות, שבסוף, נכנסות לטירה. למרות שהם מאוד מעורבות בעולם, יש להם רצונות טובים ולפעמים נותנות עצמם לאדון ותוהות על מי הנם? אך הם ממהרים דרך זה.

במשך תקופה של חודש הם לעיתים יתפללו, אך מוחותיהם מלאים בענייני עבודה שמעסיקים אותם בדרך כלל. הם כה קשורים לדברים אלו שהיכן שאוצרותיהם נמצאים גם ליבם הולך לשם. לעיתים הם מניחים את כל הדברים הללו בצד וידיעה עצמית ומודעות באות. הם יודעים שהם לא מתקדמים נכון בכדי להגיע לדלת של הטירה. לבסוף הם נכנסים לחדרים הנמוכים הראשונים. אך זוחלים כה רבים נכנסים אתם והם נמנעים מלראות את היופי של הטירה ומלהירגע. הם עשו מספיק רק על ידי הכניסה.

 

מקומות משכן סביב.

אל לך לחשוב על מקומות משכן אלו בדרך שבה אחד הולך בסדר אחר האחר, אלא הפנה עיניך כלפי המרכז שהוא החדר המלכותי שבו המלך נמצא. הנפש מסוגלת להרבה יותר ממה שאנו יכולים לדמיין. השמש שנמצאת בחדר המלכותי מאירה בכל שאר החלקים.

זה מאד חשוב עבור כל נפש שמתרגלת תפילה, בין אם הרבה או מעט, לא לסייג עצמה על ידי הישארות בפינה אחת. תנו לה ללכת דרך אותם מקומות משכן, שהם למעלה, למטה, ובצדדים, אלוהים נתן לה הדרת כבוד כה גדולה.

 

 

ראו מאמרים על קדושים וקדושות נוצריים באתר - לחצו לקישור

פרנציסקוס הקדוש

קלרה הקדושה

תרזה מאווילה

יוחנן של הצלב

אידית שטיין

 

מאמרים על קדושים וקדושות באתר תרבויות עולמי חו"ל

קדושים בעולם האורתודוקסי - לחצו לקישור למאמר

בזיל הגדול

גרגורי מנזיאנזן

גרגורי מניסה

גרגורי פלמס

יוחנן כריזוטמוס

יוחנן של דמשק

פוטיוס הגדול

 

קדושים בעולם הקתולי - לחצו לפתיחת המאמרים

בריגיט משבדיה

גון קסיאן

בנדיקטוס הקדוש

דומיניקוס הקדוש

קתרינה מסיינה

 

קדושים נצרות אחרת - לחצו לקישור

נינו מגיאורגיה

גרגורי המאיר מארמניה

סנט פטריק האירי

אתנסיוס הגדול

אנתוניוס הנזיר

סנט קלמנט מאלכסנדריה

אוריגנס

 

מאמרים נוספים על נצרות

סדרת מאמרים בנושא מיסטיקה נוצרית - לחצו כאן

סדרת מאמרים בנושאי נצרות כללי - לחצו כאן

מאמרים על נצרות באתר תרבויות עולמי ישראל - לחצו כאן

 

 

 לקריאה על קדושים אחרים של המסדר הכרמליתי

יוחנן של הצלב - לחצו כאן

אידית שטיין - לחצו כאן


לטיול בעקבות המסדר הכרמליתי - לחצו כאן 

 
הרשמו לרשימת התפוצה שלנו
Web Analytics