לפרטים נוספים: 1-700-50-9992

משאבי אנוש - הגורם האנושי.

תחום משאבי אנוש נוגעים בתחומים עדינים מאד כמו פסיכולוגיה אנושית, אך קריטי להצלחת כל ארגון באשר הוא, המורכב, בסופו של דבר, מאנשים. אנשים הם הדבר המורכב ביותר בעולם, גם בתוך עצמם, אך עוד יותר כשהם ביחד. בעבר הייתה שלטת תפישה בתעשייה (טיילור) שהארגון צריך להתנהל כישות מכאנית לפי בסיס רציונאלי, אולם בתחילת המאה ה-20 התפתחו תיאוריות של ניהול משאבי אנוש, ניהול המתייחס לגורם האנושי ומטפח אותו.

תחום משאבי אנוש עוסק בנושאים כמו קונפליקטים בין עובדים, מוטיבציה של עובדים, התאמת עובדים לתפקיד, עבודת צוות, הדרכה והכשרת עובדים, הון אנושי, גיוס עובדים. 
במחקרים שנעשו על חברות מצליחות ("לנצח נבנו", "גלגל התנופה") התגלה שלחברות המצליחות ביותר לא היה חזון גדול או מטרת על, אלא מה שייחד אותם הוא צוות מצוין ורוח טובה. המחקר הגיע למסקנה שהגורם הדומיננטי להצלחה הוא "לא מה אתה עושה, אלא עם מי אתה עושה זאת", או במילים אחרות משאבי אנוש של החברה.

אם אין רווחה לעובדים לא תוכל להיות תפוקה. בימי קדם התבססה הכלכלה על עבדים, ובשום מקום זה לא עבד. משאבי אנוש נתפש לפעמים ככלי בידי ההנהלה לתמרון העובדים ולניצולם, הטוענים נגד משאבי אנוש אומרים שהקונטקסט של פיתוח משאבי האנוש הוא קונטקסט קפיטליסטי של מקסום הרווחים, אולם למעשה אין זה כך. הגישה השלטת במשאבי אנוש בשנים האחרונות היא win-win , אין סתירה בין שאיפה למקסום רווחים לבין שאיפה לרווחה אמיתית של העובדים, להיפך.

כל המנהלים והמנהיגים הגדולים בהיסטוריה התייחסו לגורם האנושי בצורה זו או אחרת. החל מהרומאים שהקיסרים הנאורים שלהם במאה ה-2 שמו להם למטרה את רווחת תושבי האימפריה, המשך בנבטים שהיו מומחים במשאבי אנוש, וכלה במלכי ימי הביניים שטיפחו את אידיאל האבירות.

 

 
הרשמו לרשימת התפוצה שלנו
Web Analytics