לפרטים נוספים: 1-700-50-9992

 הרצאה ומצגת: ארגון וניהול - מתחם הר הבית

הפרויקט האיכותי והמרשים ביותר בישראל (עד היום) אורגן ובוצע באופן מופתי על ידי מלך לא פופולארי בשם הורדוס שבעזרת אמצעים פרימיטיביים (במונחים של היום), ולמרות התנגדות מבית ומחוץ, הצליח ליצור יש מאין, ולאחד את העם היהודי והישראלי סביב "מטרה גדולה מפחידה". שאנו מתפעלים מתוצאותיה גם כיום. 
מה היו הנתונים שאתם הורדוס היה צריך להתמודד? היקף הפרויקט? בעיות הניהול? איך הוא פתר אותם?

כיצד נוהלה העבודה ואיך זה השפיע על העיר ועל המדינה? מה היה המחיר של פרויקט הר הבית במונחים של היום? כוח האדם? שיטות העבודה? מדוע להיכנס להרפתקה כל כך גדולה? חלק מאבני החומה שוקלות יותר מ600 טון! מה היו המטרות של הורדוס? החזון? מה הוא קיווה להשיג?

 

על כל אלו ועוד בהרצאה מאלפת המבוססת על כתבי יוספוס פלוויוס ומקורות אחרים מהתקופה (וויטרוביוס – על האדריכלות) וכן על מחקריהם של שני פרופסורים מהטכניון – אברהם ורשבסקי ואברהם פרץ, שחקרו את בניית מתחם הר הבית מהיבט ניהולי.

מרצה: זאב בן אריה – מדריך ומרצה מבוקש (יד בן צבי, קתדרה, מכון אבשלום, משרד התיירות) המתמחה בנושא תרבויות ובעיקר בתחום הדתי והדתי הרוחני שלהם.
משך ההרצאה והמצגת: שעה וחצי עד שעתיים

 

המלצות מיום עיון 5.11.12 – מנהלים עיריית אשקלון

תמיד יש משהוא בירושלים שגורם לך להתרגש ולהעצים את הנפש, אבל הפעם זו הייתה חוויה מדהימה ומעניינת במיוחד. אני בטוח שכל הצוות מרגיש כמוני ,ואני ממליץ בחום רב לכל עובד בעירייה להתנסות בחוויה זו.  ולכל מי שמעוניין להגיד תודה למארגנים שיצטרף לברכות - יישר כוח.
מאיר גבע - מנהל היחידה לאחזקה העירונית
 

ההרצאה של זאב והמצגת המחישו לנו את גדולתו של הורדוס בבניית בית המקדש... תכנון, ניהול, ארגון וביצוע. תודה רבה לכן על ההשקעה ועל החוויה המדהימה.
איריס לוין – מנהלת עיריית אשקלון.
 
 

 
הרשמו לרשימת התפוצה שלנו
Web Analytics