לפרטים נוספים: 1-700-50-9992


סוף שבוע אבירים בירושלים 7-8.7 

אנחנו מזמינים אתכם להשתתף בסדרה של סופי שבוע ברחבי הארץ בה נכיר את המסורות הרוחניות השונות שמצאו כאן בית, ישראל בזווית אחרת.

והפעם: אבירים בירושלים
נכיר את הסוד מאחורי אגדות הגביע הקדוש? הקשר לספר צופן דה ווינצי? נשמע ונראה את הסיפור המופלא של מסדרי האבירים: טמפלרים, הוספיטלרים, זווית לא מוכרת של מסעות הצלב, ואתרים מסתוריים בירושלים. נלמד את קוד האבירות כפי שהוא מופיע באגדות, בהיסטוריה, בצבעים ובסמלים. סוף השבוע מתאים גם למשפחות, במסגרתו נישן באכסניה הלותרנית בלב העיר העתיקה הקשורה למסדר ההוספיטלרי. 

מדריך: זאב בן אריה – מומחה לתרבויות ודתות
הגעה לירושלים: באופן עצמאי

לרישום לסוף שבוע להבטחת מקומכם - לחצו כאן

 

בתכנית

יום שישי 7.7

14.00 נפגשים בשער יפו והולכים יחדיו לאכסניה הלותרנית בלב העיר עתיקה, התארגנות בחדרים.
14.50-18.00 טיול אבירים.
נתחיל בסיפורה של מליסינדה, מלכת ירושלים בתקופת מסעי הצלב שתמכה במסדרי האבירות, נבקר בכנסייה הארמנית שנבנתה על ידה, נמשיך למתחם הלותרני שבו היה המרכז של ההוספיטלרים, נרד אל מתחת לאדמה, לחצר העתיקה של הכנסייה, נבקר בטקסים של כנסיית הכבר ביום שישי. נדבר על שלוש רמות האבירות: פיסית, נפשית - מוסרית, ורוחנית. התפתחות אידיאל האביר בימי הביניים.
נכיר את תנועת האבירות – שיטת לחימה שהפכה עם השנים לדרך מוסרית ולה עשר עקרונות. האביר נלחם בכוחות הרוע ויכול להם, מציל גברות במצוקה, עוזר לחלשים.
18.00-20.30 מנוחה, ארוחת ערב וקבלת שבת במלון
20.30 סדנא אבירים: כל אחד מצייר את המגן שלו: מה חשוב לו? מה הוא מוכן להילחם בשבילו?

 

יום שבת 8.7

9.00 ארוחת בוקר
10.00-13.30 טיול אבירים
נתחיל במוזיאון מגדל דוד בו יש תצוגה יפה של תולדות ירושלים ותקופת מסעי הצלב, נלמד על שיטות לחימה בימי קדם ואנשים מיוחדים. נמשיך לגילוי מסתרי הגביע הקדוש - כנסיית הקבר והרובע הנוצרי במבט אחר - שלושה חפצים מקודשים שקשורים לעולם האבירים: חרבו המקורית של גודפרי דה בויון – המלך הצלבני הראשון של ירושלים, חנית שנקראה בהיסטוריה חנית הגורל, וגביע שמסמל את הגביע הקדוש. נראה חפצים אלו ונלמד על משמעותם, נכיר גם מקומות מסתורים – אכסניית האבירים ברובע הנוצרי.

13.30 סעודת אבירים
14.30-17.30 טיול מחוץ לעיר העתיקה באזור ממילא.
נתחיל בלגלות את אחד המסתורין של ירושלים, החדר לכבוד הבד מטורין בתוך המתחם הצרפתי של נוטרה דאם, המספר על המסע הרוחני האבירי וקצת מאגדות הגביע הקדוש, נמשיך מי ברכב (מונית) ומי ברגל אל בניין ימקא שנבנה בהשראת הבונים החופשיים והוא מקדש באבן, ונקנח בכנסייה הסקוטית המשמרת זכרו של המלך ברוס האמיץ והאבירים הטמפלרים. נסיים על כוס קפה בנוף המדהים של ירושלים. 
17.30 סיום משוער

 

מחיר סוף השבוע: 880 שח - לתשלום לחצו כאן 

 

המחיר כולל:
סדנת ציור מגן
הדרכה אבירית
לינה במלון מקסים בתוך העיר העתיקה
ארוחות, ערב, בוקר וצהריים מלאות
כניסה לאתרים

המחיר לא כולל:
הוצאות אישיות
שתייה אלכוהולית ונוספת בארוחות
סבלות וטיפים
מוניות מי שצריך

 

כללי:
פרטים נוספים והרשמה במייל:
rhazy@zvia.org.il
טלפונים: 1-700-50-992. או 0544-751080 זאב
המשרדים שלנו נמצאים בלוטם. ד.נ. בקעת בית הכרם 20124. משגב

 

 
הרשמו לרשימת התפוצה שלנו
Web Analytics