לפרטים נוספים: 1-700-50-9992


סוף שבוע אבירים בירושלים

אנחנו מזמינים אתכם להשתתף בסדרה של סופי שבוע ברחבי הארץ בה נכיר את המסורות הרוחניות השונות שמצאו כאן בית, ישראל בזווית אחרת.

והפעם: אבירים בירושלים
נכיר את הסוד מאחורי אגדות הגביע הקדוש? הקשר לספר צופן דה ווינצי? נשמע ונראה את הסיפור המופלא של מסדרי האבירים: טמפלרים, הוספיטלרים, זווית לא מוכרת של מסעות הצלב, ואתרים מסתוריים בירושלים. נלמד את קוד האבירות כפי שהוא מופיע באגדות, בהיסטוריה, בצבעים ובסמלים. סוף השבוע מתאים גם למשפחות, במסגרתו נישן באכסניה הסקוטית (מחוץ לעיר העתיקה) הקשורה ללבו האמיץ של המלך ברוס והמסדר הטמפלרי
הטיול עובר במקומות בטוחים בלבד, בהתאם להנחיות המשטרה, ובמידת הצורך לא ניכנס לעיר העתיקה בכלל.

לינה: אכסניה של סקוטית
מדריך: זאב בן אריה – מומחה לתרבויות ודתות
בערב יום שישי הופעה מוזיקאלית – ירושלים של זהב עם הזמרת שולי נתן!
הגעה לירושלים: באופן עצמאי

 

בתכנית

יום שישי

14.00 נפגשים באכסניה הסקוטית בירושלים, ליד הסינמטק, התארגנות בחדרים.
14.30-17.30 טיול אבירים. נתחיל בביקור במקום בו אנו ישנים - כנסייה הסקוטית שם נמצא ליבו של המלך ברוס. נשמע על הקשר של המקום עם הטמפלרים, נבקר באולמות בית היוצר, שם יש מגיני אבירים ונכיר את האומנות ומשמעותה. נמשיך לבניין ימק"א שהוא ספר באבן הקשור לבונים החופשיים ולמסורת המיסטיקה הנוצרית, נבקר בחדרים נסתרים בבניין. נכיר את תנועת האבירות – שיטת לחימה שהפכה עם השנים לדרך מוסרית ולה עשר עקרונות. האביר נלחם בכוחות הרוע ויכול להם, מציל גברות במצוקה, עוזר לחלשים.
18.30-19.30 ארוחת ערב וקבלת שבת
20.00 מופע מוזיקאלי – ירושלים של זהב עם שולי נתן!

 

יום שבת

9.00 ארוחת בוקר
10.00-13.30 טיול מסתרי הגביע הקדוש - נבקר בכנסיית הקבר והרובע הנוצרי במבט אחר - בכנסיית הקבר יש שלושה חפצים מקודשים שקשורים לעולם האבירים: חרבו המקורית של גודפרי דה בויון – המלך הצלבני הראשון של ירושלים, חנית שנקראה בהיסטוריה חנית הגורל, וגביע שמסמל את הגביע הקדוש. נראה חפצים אלו ונלמד על משמעותם, נכיר גם מקומות מסתורים – אכסניית האבירים ברובע הנוצרי. נבקר גם בקתדראלה הגותית ונשמע על מלכה בשם מיליסינדה והאהבה החצרונית

13.30 סעודת אבירים
14.30-17.00 טיול מחוץ לעיר העתיקה באזור ממילא. נתחיל במתחם נוטרה דאם שם יש חדר המציג את הבד מטורין – אחד המסתורין של ירושלים, נמשיך למתחם המדהים של מסדר הרוזרי ברחוב אגרון ונשמע על סיפור התגלויות מריה בזמן ההיסטוריה, ובירושלים במאה ה19. סיפורה המרתק של מרי אלפונסין שזכתה לאחרונה במעמד קדושה.
17.00 סיום משוער

 

המחיר כולל:
הופעה מוזיקאלית – ירושלים של זהב עם שולי נתן!
לינה במלון מקסים מחוץ לעיר העתיקה – כנסייה סקוטית
ארוחות, ערב, בוקר וצהריים מלאות
כניסה לאתרים
הדרכה
שתייה חמה וקרה

המחיר לא כולל:
הוצאות אישיות
שתייה אלכוהולית ונוספת בארוחות
סבלות וטיפים

 

כללי:
פרטים נוספים והרשמה במייל:
rhazy@zvia.org.il
טלפונים: 1-700-50-992. או 0544-751080 זאב
המשרדים שלנו נמצאים בלוטם. ד.נ. בקעת בית הכרם 20124. משגב

 

 
הרשמו לרשימת התפוצה שלנו
Web Analytics