לפרטים נוספים: 1-700-50-9992

ערכים ארגוניים בראי תנועת האבירות של ימי הביניים.

כשבאים לבדוק ערכים ארגוניים של חברות וארגונים בימינו, משעשע ומרתק להתבונן על ערכים ארגוניים של חברות וארגונים בזמנים אחרים ובתרבויות אחרות. אחת התרבויות שקדשה את נושא הערכים הייתה תרבות האבירים של ימי הביניים. במאמר שלפנינו נבדוק את הערכים הארגוניים של תרבות זו.

הערך המרכזי שנתפש כאידיאל בתנועת האבירות של ימי הביניים, הוא ערך המוסריות האקטיבית. זהו ערך דינמי ולא סטטי, ולכן מוביל אנשים לפעולה. האביר האמיתי נצטווה להילחם למען הטוב וכנגד הרע, אך לא לעשות זאת על ידי ישיבה פסיבית בבית, אלא לחפש באופן אקטיבי היכן הוא יכול להביא לידי ביטוי מאבק זה. הערכים הארגוניים של האבירים ציוו עליהם לצאת לדרכים ולחפש נערות במצוקה, עושק ועוול, בכדי להילחם בהם, לשרש אותם מהעולם. הערך המקביל לכך מבחינת חברות כלכליות בימינו הוא ערך ה"יוזמה". לא לשבת ולחכות ש"יגידו לך מה לעשות", אלא לחפש כל הזמן היכן ניתן להשתפר ולעשות יותר טוב.

ימי הביניים, מתברר, לא היו ימים חשוכים, לפחות לא בסופם. הם התחילו בפלישות של ברברים ובהתמוטטותה של התרבות הקלאסית, אבל במקומה צמחה תרבות אחרת שבמידה מסוימת הייתה הרבה יותר אנושית וצודקת מהתרבות שקדמה לה. נקודת המפנה הייתה בזמן מלכותו של קרל הגדול, מייסד הקיסרות הרומית הקדושה, ממלכה ששטחיה היו גרמניה, צרפת, שוויץ וחלקים מאיטליה. קרל הגדול מנסה לייסד מלכות צדק עלי אדמות, ומה שעומד בבסיס המבנה החברתי, פוליטי ודתי שהוא יוצר זה אידיאל האביר שמונע על ידי מוסריות אקטיבית.

 

האביר האמיתי לא מסתפק בישיבה בבית והיענות סבילה לכל קריאה לעזרה, אלא עליו לצאת מפתח ביתו ולחפש באופן אקטיבי היכן הוא יכול לפעול ולעזור. זה מזכיר את הווידוי של הפרוטסטנטים מהכנסייה הפרסברטרית (סקוטית): "אלוהים סלח לי על מה שעשית לא נכון, וגם על מה שהייתי צריך לעשות ולא עשיתי"!
מוסריות פעילה זו שהתפתחה בימי הביניים התגלגלה אחר כך לכדי האקטיביזם של הפרוטסנטיות והחיפוש אחר המצוינות של הרנסנס. מוסריות פעילה זו הפכה להיות הכוח המניע של הקפיטליזם המערבי.

החברות והארגונים של ימינו מחפשים עובדים אקטיביים, דינמיים, בעלי יכולת השתנות והסתגלות, קריאה טובה של המציאות, שיוצאים קדימה לחפש תמיד מה הצעד הבא? מה אפשר לעשות בסביבה משתנה במהירות ותחרותית? רק כך יכולים ארגונים לשרוד. הדבר שחסר במידה רבה הוא "מוסריות אקטיבית". זה נכון שאין יותר דרקונים להילחם בהם, אבל יש הרבה דרקונים מסוג אחר: בירוקרטיה, ארגונים מתחרים, מונופולים, תביעות, ועוד... וגם כיום יש הרבה מאד אנשים במצוקה.

 

מאמרים בנושאי ניהול בראי היסטורי - לחצו לקישור

אבירי עבודה

ערכים ארגוניים

משמעת ארגונית

פיתוח מנהלים

פיתוח צוות

מנהיגות

מהפכת הניהול

איכות

עקרונות דמינג

משאבי אנוש

הנעת עובדים

הכשרת עובדים

התאמה לעבודה

מצוינות


 
הרשמו לרשימת התפוצה שלנו
Web Analytics