לפרטים נוספים: 1-700-50-9992

פיתוח מנהלים בראי ההיסטוריה.

כל חברה אנושית במהלך ההיסטוריה הייתה צריכה עמוד שדרה אנושי שעליו תוכל להשעין את כלכלתה, ארגונה והתפתחותה, עמוד שדרה זה היה המנהלים בפועל שלה. אם ניקח לדוגמא את האימפריה העותומאנית. אימפריה בת עשרות מיליוני אנשים שהשתרעה על פני שטח אדיר. היא הצליחה להתקיים במשך מאות שנים בזכות יצירת מודל של מעמד ניהולי שעבר הכשרה במוסדות שנקראו 'מדרסות', עליו נשענו הצבא וגם החברה. מעמד ניהולי זה הורכב מילדים שגדלו בפנימיות והוכשרו להיות מנהלים טובים הן בצבא והן בשלטון, בוגרי פנימיות אלו שימשו בצבא, באדמיניסטרציה השלטונית, במערכת המשפט והכלכלה. ב'מדרסות' למדו מקצועות מדע, לחימה, חשבונאות, עקרונות השלטון הנכון, אך מעל הכול הטמיעו בחניכים את ערכי השירות למדינה, השירות לציבור, והשלטון הצודק והנכון כפתח לקירובה של מלכות שמים. ב'מדרסות' פיתחו את תכונות הסבלנות, התמדה, נחישות, וכל התכונות האנושיות המאפשרות ביצוע משימות, יהיו אשר יהיו. ולכן הבוגרים יכלו להישלח לכל חלק ברחבי האימפריה ולהוות את עמוד השדרה של ניהול הארגון ששמו המדינה.

דוגמא אחרת היא האימפריה הבריטית; במאה ה-19 היה על הבריטים לנהל אימפריה אדירה שכללה, בין השאר את הודו, אוסטרליה, דרום אפריקה וקנדה. התחליף להתפתחות מנהלים מובנית כמו היום, היה מושג הג'נטלמן הבריטי, ארכיטיפ שהתפתח במועדוני החברים היוקרתיים של הבונים החופשיים ומסדרי אבירות אחרים בלונדון. באותם מועדונים עודדו תכונות כמו הצטיינות, אחריות, יוזמה, יושרה, התפישה של הבריטי כבן תרבות שנועד להנחיל תרבות לעולם, אדם שאיננו מאבד את קור רוחו בעת לחץ ויודע תמיד למצוא את התרופה הנכונה לכל מצב. מושג הג'נטלמן הבריטי נבנה כך שמי שהגיע אליו עבר למעשה התפתחות מנהלים ונהיה כשיר לנהל את העולם.

עמוד השדרה של החברה שלנו כיום הם מנהלי הארגונים השונים, הן הציבוריים והן הכלכליים. החברה האנושית מסודרת, יותר ויותר, לפי ארגונים וחברות. מנהלי הארגונים קובעים את סדר היום שלנו. מבלי שנשים לב התפתחה תרבות של ניהול המונהגת על ידי קבוצה מובדלת של אנשים השותפים לערכים מסוימים כגון: ערך הפריון בעבודה, מצוינות, איכות, מנהיגות, פיתוח צוות, ועוד...

חברה מובלת על ידי מנהיגיה, והמנהיגים של היום הם המנהלים, הן ברמה של מדינה והן ברמה של צבא והחברות הכלכליות. פיתוח המנהלים משמעו פיתוח החברה, התוצאה של פיתוח המנהלים היא מה שקוראים המהפכה הניהולית שגרמה לכך שסוג מסוים של אנשים הם אלו שקובעים את הטון והדרך בחברה שלנו.

 

 
הרשמו לרשימת התפוצה שלנו
Web Analytics