לפרטים נוספים: 1-700-50-9992

פיתוח צוות בראי ההיסטוריה

פיתוח צוות קשור למשוואה שהשלם הוא יותר מסך הכול חלקיו. הצוות הוא כמו אורגניזם מתפקד שאף חלק שלו לא יכול לעשות את אותם הדברים לבד. פיתוח הצוות מאפשר לקבוצה של אנשים ללמוד כיצד לעבוד ביחד למען מטרה, יוצר ישות חדשה שהיא הצוות, שמסוגל להתמודד עם משימות שהפרט לא מסוגל להתמודד איתם לבד ואף לא אוסף של פרטים. יש הבדל בין אוסף של פרטים לבין צוות, דוגמא טובה היא תזמורת שמנגנת ביחד, גם אלף נגנים בודדים לא יתנו את אפקט התזמורת – הצוות.

בהיסטוריה יש דוגמאות רבות למעשים שנעשו בזכות צוותים מיוחדים שבהם לכל אדם היה תפקיד והשלם היה יותר ממרכיב חלקיו. פיתוח הצוות קודש, למשל, בתרבות היוונית, שבה הילדים גדלו בקבוצות שבהם הייתה ערבות הדדית, פתיחות לשמיעת דעות אחרות, חובה לדבר אמת, חלוקת תפקידים, ועמידה משותפת במטלות. לא במקרה התפתחה הדמוקרטיה בקרב חבר האזרחים ביוון הקלאסית, שהיה למעשה צוות.

 

במסדרי הנזירים במנזרים היה וישנו פיתוח צוות מסוג אחר, חלוקת תפקידי יום יום, תלות כמעט מוחלטת אחד בשני לצרכי פרנסה ואמון מוחלט הנובע מכך. החברה של ימי הביניים נתפשה כצוות בו יש חלוקת תפקידים: לוחם, איכר, אציל וכומר. במסדרים מיסטיים מוסלמים כמו הדרווישים המחוללים הייתה עבודת צוות לצורך השירות לציבור, ניהול הקהילה ומילוי החובות הדתיות.

 

הדעה השלטת היום בתרבות הניהול והארגון בארץ היא שעבודת צוות עדיפה על פני ניהול של איש אחד. ההיסטוריה מראה שבכל פעם שאנשים ניסו לשלוט ולנהל לבדם, זה לא עבד. לכל אדם יש נקודות עיוורות וחולשות. גם המנהיגים הגדולים ביותר, שנראה כלפי חוץ שהם פעלו לבדם, נשענו על עבודת צוות שתמכה בהם בצורה זו או אחרת. כך עם אלכסנדר מוקדון, וכך גם עם אחרים.

 

מאמרים בנושאי ניהול בראי היסטורי - לחצו לקישור

אבירי עבודה

ערכים ארגוניים

משמעת ארגונית

פיתוח מנהלים

פיתוח צוות

מנהיגות

מהפכת הניהול

איכות

עקרונות דמינג

משאבי אנוש

הנעת עובדים

הכשרת עובדים

התאמה לעבודה

מצוינות


 

 

 
הרשמו לרשימת התפוצה שלנו
Web Analytics