הסיפור הנוצרי הוא הסיפור המופרך ביותר בעולם... אלוהים שנולד בתור אדם, אם שנשארה בתולה, הליכה על המים, כיכר לחם שהספיקה למאות אנשים, ועוד כהנה וכהנה... אלא אם כן מבינים את סיפורי הברית החדשה בצורה אחרת!
יש כיום קרוב ל2 מיליארד נוצרים בעולם, ורבים מהם אנשים חכמים, חושבים, לא מקבלים דברים כפשוטם, בשבילם הסיפור הנוצרי נושא משמעות נסתרת ואין לקבל אותו כפשוטו, כשם שהיהודי המיסטיקן לא מקבל כפשוטם את סיפורי האבות, אלא מחפש בהם משמעות נסתרת.
ישו, בשביל המסיטיקן הנוצרי, הוא לא אדם שחי לפני 2000 שנה, אקט הצליבה זה לא משהו שקרה בעבר, אלא משהו שקורה כל יום, כאן בחיים שלנו, וכך גם התחייה וגם הבשורה וגם הטרנספיגורציה, ונושאים אחרים שנתפשים כמיסטריות, כארכיטיפים אנושיים.
לפניכם מספר מאמרים הפותחים את המיסתורין של הסיפור הנוצרי, הסיפור הנפוץ והחשוב ביותר בעולם. אז הנה קצת נצרות מיסטית ואחרת.


טיולים בדגש נצרות

· צופן דה ווינצי והגביע הקדוש - טיול בירושלים בעקבות הספר צופן דה ווינצי, אל כנסיית הקבר, הדורמציון ואתרים נוספים. מסורות הגביע הקדוש.

· מסרים מן העבר, עדות עתיקות – טיול בירושלים אל הארמנים, הסורים, המרונים, הקופטים - מצרים והאתיופים, עדות קדומות שהם גם כנסיות לאומיות, כל אחת עולם בפני עצמו.

· חרב, גביע וכידוןטיול אבירים. טיול בירושלים בעקבות הרוח האבירית ומסורות צלבניות, אל כנסיית הקבר ואתרים הקשורים למסדרים הצבאיים, האבירות כדרך חיים.

· טיול נזירים ונזירות. מה גורם לאדם לעזוב את הכל ולהיהפך לנזיר או נזירה? נלך בעקבותיהם של מורי הנזירות הגדולים: תרזה מאווילה, קלרה הקדושה, פרנציסקוס מאסיזי. נבקר במנזר אבינו שבשמים, מנזר הקלאריסיות, והמנזר הפרנציסקני.

· הדרך אל האושרצפון הכינרת. אתרים נוצריים של: הר האושר, טבחה, כפר נחום, בית הכנסת בכורזים.בעקבות תורתו של ישו ודרשת ההר.

· הפרח של הגליל - נצרת והר תבור - ביקור בנצרת עירו של ישו, ובתבור מקום ההשתנות.עיר אוריינטלית שוקקת חיים והר מרשים שמקרב אותך לאלוהים.

· הרוח האבירית – סיפור הולדתו של מסדר האבירים הטבטונים – אל מצודת יחיעם, מצודת המלך במעיליא ומצודת המונפור. מקום הולדתו של המסדר הטבטוני הגרמני.

· אבירים בעכוטיול אבירים. סיפורה של עכו הצלבנית, המסדרים הצבאיים של ההוספיטלרים והטמפלרים, הרבעים האיטלקיים. בדגש אידיאל האבירות.

· סיפורו של מסדר נזירי הכרמליתים. סיור עומק להבנת דרך הנזיר ואיך נוצר מסדר נזירי, סיפור יסוד המסדר בכרמל במאה 13 והיאחזותו המחודשת בכרמל כיום.

מאמרים על נצרות

 

דף הבית
אודות
לוח אירועים
טיולי יום בירושלים
טיולי יום בצפון
טיולים בארץ
טיולים בנגב
חוויה בירושלים
חוויה בצפון
אתרים בירושלים
אתרים בצפון
גיבוש לחברות
סופים בישראל
צבעים וסמלים
ישובים רוחניים
נצרות מיסטית
קבלה ויהדות
הרצאות
מאמרים תרבויות
מאמרים ישראל
המלצות וקישורים
צור קשר
ריקוד ושירה סופית
דמנהור בישראל
נבואה כדרך חיים
פיזיקה רוחנית


אור על גבי אור זאוויה

ניתן לרכוש בדואר
במחיר 50 ש"ח לספר

הזמנת ספרים