חוויה רב תרבותית בגליל – לחברות ולארגונים

הגליל הוא חבל הארץ המעניין ביותר בישראל מבחינת נוף, טבע, אנשים, מאכלים, אך גם מבחינת היסטוריה, תרבות, דתות ורוחניות. הגליל הוא ערש הנצרות, מקום חתימת המשנה והתלמוד, מקום הולדת הקבלה, ומרכז לקבוצות של דרווישים מוסלמים, דרוזים ובהאים. בשנים האחרונות התיישבו בגליל קבוצות רוחניות ברוח העידן החדש שמנסות לחיות אחרת. במסגרת הטיולים אנחנו מארגנים חשיפה אותנטית לישובים רוחניים, מפגשים עם מחפשי דרך, אמנים, נזירים ודרווישים, מתבשמים מאמנות הקבלה, נהנים ממוזיקה אתנית והפעלות ייחודיות. מבקרים במקומות מיוחדים, מרכזים ומקדשים של דרוזים, בהאים, מיסטיקנים צופים. חווים את הגליל בשלל טעמים, ריחות, צלילים ומראות.
זאב בן אריה - תושב הגליל הוא מהמדריכים המובילים בארץ בנושאי קבלה, סופים, נצרות אזוטרית, אדריכלות מקודשת, יישובים רוחניים, ועוד. הופיע בתוכניות טלוויזיה ורדיו רבות, כתב ספרים ומאמרים. מעוניין לגלות לכם את הגליל בדרכו הייחודית.

הצעה לשלושה ימי חוויה בגליל:

יום 1.

נתחיל בביקור בישובים רוחניים בלב הגליל, ניסע להרדוף – ישוב ברוח האנתרופוסופיה, נלמד על צבעים ומשמעותם ונתרגל הפעלה ראשונה – קוד הצבעים של פרופסור לישר כבדיקת אישיות והתאמה לעבודה. נמשיך לכביש הנופי היפה בארץ – רכס יודפת הררית. נבקר בהתיישבות יהודית לפני 3300 שנה! מתקופת השופטים, בגבעת יודפת – מצדה של הגליל, ונטייל בהרים.
ארוחת צהריים מיוחדת  בחוות עיזים.
נעלה לישוב הררית ברוח המדיטציה הטרנסנדנטלית, נשמע קונצרט מוזיקה אתנית ונטייל להר היפה הסמוך שם יש מערת נזירים. נשמע על תורת המדיטציה ונמריא למרומים.

יום 2.

ניסע לעכו ונבקר בגנים הבהאים שהם המקום הקדוש ביותר בעולם לבהאים, נראה סרטון על המקום ונתארח במרכז המבקרים, לאחר מכן נמשיך למתחם המדהים ההולך ונבנה כיום של הדרווישים השאזלים, ניפגש עם האנשים ונשמע על חשיבות האהבה. הפעלה שנייה תהיה הדגמה ולימוד צעדי ריקוד ראשונים של הדרווישים המחוללים.
חפלה דרוזית בכפר נחף.
לאחר ארוחת הצהריים ניסע לצפת – עיר הקבלה, בדרך נבקר בקברו של רבי שמעון בר יוחאי – כותב הזוהר, נלך ברגל אל בתי כנסת עתיקים המתחבאים בחורש. ניפגש עם אמני קבלה ונראה את בתי הכנסת היפים, בסמטאות העיר העתיקה והתבשמות מאווירת הקודש.

יום 3.

ניסע אל הכנרת ונבקר בקהילת בית הגליל שבנתה מקום נפלא, מלא אמנות ומשמעות. נבקר גם בכנסיות האגם ונלמד פרק בסמלים ואדריכלות. נשכשך רגלינו במים. יש אפשרות להפליג על האגם, נעלה למקום מיוחד – הר סוסתיא, לתצפית נפלאה.
ארוחת צהרים על שפת האגם
אחר הצהריים נבקר במקום הקדוש ביותר בעולם לדרוזים – נבי שועייב בבקעת ארבל. ניסע לראות את הפסיפסים בציפורי ובכלל זה גלגל מזלות אסטרולוגי בבית הכנסת. הפעלה ייחודית קצרה בנושא אסטרולוגיה. ניקח עוד כמה נשימות מאוויר הגליל הבריא, ונעשה דרכנו לכיוון המרכז.
 

 

הצעות לטיולי יום בנושאים שונים - לחצו כאן

 


דף הבית
אודות
לוח אירועים
טיולי יום בירושלים
טיולי יום בצפון
טיולים בארץ
טיולים בנגב
חוויה בירושלים
חוויה בצפון
אתרים בירושלים
אתרים בצפון
סופים בישראל
צבעים וסמלים
ישובים רוחניים
נצרות מיסטית
קבלה ויהדות
הרצאות
מאמרים תרבויות
מאמרים ישראל
המלצות וקישורים
צור קשר
ריקוד ושירה סופית


אור על גבי אור זאוויה

ניתן לרכוש בדואר
במחיר 50 ש"ח לספר

הזמנת ספרים
מפתחים