הצהרת נגישות

נגישות אתרים
אנו עושים ככל שבידנו על מנת להנגיש את אתר האינטרנט שלנו, ומתן שירות שיוויוני לכלל גולשינו נמצא בראש סדר העדיפות שלנו.
בין פלחי האוכלוסיה שנהנים מהנגשת האתר ניתן למנות:
• אנשים עם מוגבלויות ראייה, מבעלי עיוורון מוחלט, דרך לקויות ראייה ועיוורון צבעים וגוונים ועד למרכיבי משקפיים.
• אנשים עם מוגבלות פיזית, בעלי קשיים מוטוריים בידיים המקשים על תפעול העכבר.
• אנשים עם לקות שמיעה אשר נזקקים לכתוביות לשם צפייה בוידאו.
• אנשים עם קשיים נוספים, מכל גווני הקשת: קשיי קריאה, קשיי הבנה, לקויי למידה ועוד.
ניתן להבחין בכך שהקהל הרחב בוחר לעשות שימוש ברשת האינטרנט ובהמוניו ואתרים נגישים יסייעו בהנגשת המידע הקיים היום ברשת האינטרנט והפיכתו לנחלת הכלל.
באתר זה אנו עושים שימוש ברכיב עזר להנגשת אתרים, כזה שמסייע להנגיש על פי תקן ישראלי 5568 ברמת נגישות AA כפי שמוגדרת ב:
W3C's Web Content Accessibility Guidelines 2.0

דגשים חיוניים בעת הנגשת אתר האינטרנט:
כאשר עמלנו על הליך הנגשת האתר שמנו לב למספר סעיפים בסיסיים אשר יבטיחו את הצלחת הגדרתו כנגיש לקהל הרחב ביותר.
בעת הנגשת אתר זה הושם דגש על יישומם של הסעיפים הבאים לכל הפחות:
•התאמה לקורא מסך   •ניווט מקלדת   •חסימת הבהובים   •מונוכרום   •ניגודיות כהה   •ניגודיות בהירה   •הגדלת גופן   •הקטנת גופן   •גופן קריא   •סמן גדול לבן   •סמן גדול שחור   •הגדלה   •הדגשת קישורים   •הדגשת כותרות   •תיאור לתמונות  

סייגים לנגישות
אתר האינטרנט שלנו דינמי וכולל מערכות הזנת תוכן שונות הפועלות בשיטת WYSIWYG. עלול להיווצר מצב לפיו חלקים מסוימים בדפי תוכן דינמיים אלה כוללים רכיבים שיישומון ההנגשה לא הצליח להנגיש בצורה כוללת כך שאפשר והתערבות בקוד האתר תדרש מצדנו.
במידה ונתגלה למולכם מקרה מעין זה, נודה אם תצרו עימנו קשר וזאת בכדי שנוכל לטפל בסוגיה זו בהקדם האפשרי. נוסף על כן, ייתכן ואתרנו מציג תוכן שמקורו באתרים אחרים, כאלה שטרם הונגשו, כאשר אין ביכולתנו להיות אחראיים
על תוכן של צד ג’, אך למרות זאת נשמח לקבל הערות בנושא, לפנות אל הגורם הנוסף ולהסב תשומת ליבו לנושא.

פנייה בנושא נגישות
כל פניה בנושא נגישות, שאלות, הבהרות או הצעות אשר קשורות לאתר שלנו, ניתן לשלוח בדואר אלקטרוני ל
support@nagishnow.com
סגור
לפרטים נוספים: 1-700-50-9992

כנסיית אבינו שבשמיים על הר הזיתים.

כשהתלמידים שואלים את ישו איך צריך להתפלל, הוא מלמד אותם תפילה שהולכת כך: "אבינו שבשמים, יתקדש שמך, תבוא מלכותך, יעשה רצונך כאשר בשמים גם בארץ. את לחם חוקנו תן לנו היום, ומחל לנו על חובותינו, כאשר מחלנו גם אנחנו לחייבנו, ואל תביאנו לידי ניסיון כי אם תחלצנו מן הרע, כי לך הממלכה והגבורה והתפארת לעולמי עולמים, אמן."

לפי מקורות אזוטריים נוצריים, התפילה מבוססת על נוסח תפילה מצרי עתיק, ויש בה הרבה סודות. את התפילה לימד ישו במקום כלשהו, חלק מהמסורות מזהות את המקום עם הר הזיתים. בכנסייה יש את התפילה ביותר מ160 שפות.

במקום יש גם מערה מתחת לבמה, לפי המסורות הנוצרית מהתקופה הביזנטית ישו הביא את השליחים בסודות העולם ואחרית הימים במקום הזה, המקום שימש כנראה כמקום קבורת הבישופים של ירושלים.

בפתח לכנסייה יש מצבה של אישה שוכבת, זו הנסיכה הצרפתייה אורליה דה בוסי שהגיעה ארצה בשנת 1866 ורכשה את אתר הכנסייה, שעמד בחורבותיו מאז התקופה הצלבנית, עבור הנזירות הכרמליתיות. הנסיכה קבורה יחד עם לבו של אביה.

במתחם אבינו שבשמים שבהר הזיתים, מתחם שנבנה על ידי נסיכה צרפתית, יש כיום מנזר של הנזירות הכרמליתיות.

 

 

תרזה מאווילה: (המסדר הכרמליתי)

איחוד עם האל נדמה לטירת קריסטל. המסע המטהר אל הטירה מביא כאב, ולבסוף את הניצחון הסופי של שראות את השדים שלך שקופים דרך הקריסטל. תרזה השוותה את רוממות הקריסטל של הנפש לראי מצוחצח, מה שבנו שלא מטוהר ישחיר את הראי, גורם לנו לא לראות את טבענו האמיתי. מריך לעבור תהליך טיהור מתמשך להגיע למצב של יהלום מלוטש שבתוכו נוכל להגשים את האיחוד שלנו עם האל.

האלוהים הוא האמת, לסטות מן האמת של המצב היא לשלול את הכוח הלא רגיל של הצלב, מפני שהאמת תובעת לפעמים להקריב את האשליה של הזוהר של האינדיבידואל והאגו. השקרים הם השדים. המלחמה הקשה היא המלחמה בפנים. למצוא שלום פנימי.

תרזה נצחה את השדים שלה והגיע לנוכחות הווייתית שהורגשה בכל סביבותיה, מקרינה אור ושלום. היא יסדה את האחיות הכרמליתיות

"למען האהבה של האלוהים צריך להיות מאד זהירים, חייבת להיות מלחמה בחיים הללו. בפני כל כך הרבה אויבים זה בלתי אפשרי שנשב עם ידיים מקופלות. תמיד חייבת להיות הדאגה איך אנו מתקדמים, הן בפנים והן בחוץ."

 

 

התעורר – משירתה של תרזה

"בכדי לנסוע לעולם הפנימי הזה בתוכנו, האהבה צריכה להתעורר. בכדי שהאהבה תתעורר: שחרר, היה, היה שקט, היה נוכח בשקט עדין, היה מודע להפכים, למד תשומת לב ושכחה."

כמו פרנציסקוס הקדוש לפניה, היא נהגה להתבונן בטבע ולראות דרכו את מסתרי האלוהים, בשיר יפה שלה בשם "מעיינות המים" היא כותבת כך: "אינני מוצאת דבר מתאים יותר לתאר ניסיונות רוחניים מאשר מים. ייתכן שזה מפני שאני יודעת כה מעט ואינני חכמה במיוחד. אני כה מחבבת את היסוד הזה של המים שאני מסתכלת עליו בצורה יותר מרוכזת מאשר על דברים רבים אחרים. בכל הדברים שאלוהים הגדול והחכם יצר יש הרבה סודות שימושיים. אלו שמבינים אותם מרוויחים, למרות שאני מאמינה שבכל דבר קטן שנוצר על ידי האלוהים יש יותר מאשר מה שמבינים..."

 

קראו מאמרים על ירושלים הנוצרית - לחצו לקישור

כנסיית הקבר

וויא דולורוזה

כנסייה המשיח והנוכחות האנגלית בירושלים

כנסייה סקוטית והנצרות הסקוטית

קבר מרים - כולל סרט

הכנסייה והנצרות הסורית בירושלים

כנסייה ארמנית בירושלים

כנסייה ונצרות מרונית

כנסייה ונצרות קופטי

 

מאמרים על כנסיות בירושלים - לחצו לקישור

מנזר מר אליאס

אבינו שבשמים

דורמיציון

סנטה אנה

אלכסנדר נייבסקי

דומינוס פלוויוס


 
הרשמו לרשימת התפוצה שלנו
Web Analytics