הצהרת נגישות

נגישות אתרים
אנו עושים ככל שבידנו על מנת להנגיש את אתר האינטרנט שלנו, ומתן שירות שיוויוני לכלל גולשינו נמצא בראש סדר העדיפות שלנו.
בין פלחי האוכלוסיה שנהנים מהנגשת האתר ניתן למנות:
• אנשים עם מוגבלויות ראייה, מבעלי עיוורון מוחלט, דרך לקויות ראייה ועיוורון צבעים וגוונים ועד למרכיבי משקפיים.
• אנשים עם מוגבלות פיזית, בעלי קשיים מוטוריים בידיים המקשים על תפעול העכבר.
• אנשים עם לקות שמיעה אשר נזקקים לכתוביות לשם צפייה בוידאו.
• אנשים עם קשיים נוספים, מכל גווני הקשת: קשיי קריאה, קשיי הבנה, לקויי למידה ועוד.
ניתן להבחין בכך שהקהל הרחב בוחר לעשות שימוש ברשת האינטרנט ובהמוניו ואתרים נגישים יסייעו בהנגשת המידע הקיים היום ברשת האינטרנט והפיכתו לנחלת הכלל.
באתר זה אנו עושים שימוש ברכיב עזר להנגשת אתרים, כזה שמסייע להנגיש על פי תקן ישראלי 5568 ברמת נגישות AA כפי שמוגדרת ב:
W3C's Web Content Accessibility Guidelines 2.0

דגשים חיוניים בעת הנגשת אתר האינטרנט:
כאשר עמלנו על הליך הנגשת האתר שמנו לב למספר סעיפים בסיסיים אשר יבטיחו את הצלחת הגדרתו כנגיש לקהל הרחב ביותר.
בעת הנגשת אתר זה הושם דגש על יישומם של הסעיפים הבאים לכל הפחות:
•התאמה לקורא מסך   •ניווט מקלדת   •חסימת הבהובים   •מונוכרום   •ניגודיות כהה   •ניגודיות בהירה   •הגדלת גופן   •הקטנת גופן   •גופן קריא   •סמן גדול לבן   •סמן גדול שחור   •הגדלה   •הדגשת קישורים   •הדגשת כותרות   •תיאור לתמונות  

סייגים לנגישות
אתר האינטרנט שלנו דינמי וכולל מערכות הזנת תוכן שונות הפועלות בשיטת WYSIWYG. עלול להיווצר מצב לפיו חלקים מסוימים בדפי תוכן דינמיים אלה כוללים רכיבים שיישומון ההנגשה לא הצליח להנגיש בצורה כוללת כך שאפשר והתערבות בקוד האתר תדרש מצדנו.
במידה ונתגלה למולכם מקרה מעין זה, נודה אם תצרו עימנו קשר וזאת בכדי שנוכל לטפל בסוגיה זו בהקדם האפשרי. נוסף על כן, ייתכן ואתרנו מציג תוכן שמקורו באתרים אחרים, כאלה שטרם הונגשו, כאשר אין ביכולתנו להיות אחראיים
על תוכן של צד ג’, אך למרות זאת נשמח לקבל הערות בנושא, לפנות אל הגורם הנוסף ולהסב תשומת ליבו לנושא.

פנייה בנושא נגישות
כל פניה בנושא נגישות, שאלות, הבהרות או הצעות אשר קשורות לאתר שלנו, ניתן לשלוח בדואר אלקטרוני ל
support@nagishnow.com
סגור
לפרטים נוספים: 1-700-50-9992

אנתרופוסופיה – חכמת האדם

המאמר נכתב על סמך היכרות אישית של המחבר עם הספרות האנתרופוסופית, אנשים שמתרגלים את הדרך האנתרופוסופית והקשר שלו עם חינוך וולדורף, יחד עם זאת אין למחבר ניסיון בדרך זו, והוא ישמח לתיקונים, הערות.
הציטוטים הם מתוך הספר "האתנרופוסופיה מהי?" של פרנס קרלגרן

 

מהי הדרך האנתרופוסופית?

באדם יש שלושה חלקים, מחשבה, רגש, רצון. אלו מקבילים לגוף, נפש רוח.
המחשבה קשורה לעולם הפיזי, נשענת על חמשת החושים, והמרכז שלה נמצא בראש. הרגש קשור לעולם האסטראלי, הוא עובד על סימפטיה ואנטיפטיה וקשור למערכות הריתמיות בגוף האדם הנמצאות בחזה: נשימה ופעימות הלב
הרצון קשור לעולמות האלוהיים, לרוח, מרכזו באיברי המין והעיכול, בחלק התחתון של הגוף.

התבוננות בטבע מגלה לנו ארכיטיפים, תוואים של דברים, ולאו דווקא את הדבר עצמו, זהו עולם האידיאות של אפלטון. אפשר לפתח חוש התבוננות זה, אימגינציה. ככלי לחקר העולם הרוחי. ישנו, לדוגמא, צמח בראשית, שהוא ה"אנטילכיה" של כל הצמחים. המושג אנטיליכיה משמעו "ישות נצחית בלתי חומרית, הממלאת את הגוף ומחיה אותו, תוחמת את צורתו החיצונית בשלב הסופי של התפתחותו". עיקרון צורני הפועל בעולם החי. התקיים לפני הצורה הפיזית.

לפי הגיון זה ישנה גם אנטילכיה של אדם. וצריך למצוא דרך איך להגיע אליה, אלא שהאדם הוא סוג חיים השונה מהאחרים, בכך שיש לו בחירה חופשית, הוא בעצם אח צעיר לאלוהים. ישנם ארבע סוגי חיים, מינרל, צמח, חיה ואדם, באדם יש את כולם, אלא שהאדם עצמו הוא קיום מסוג אחר, בכדי להגיע אליו צריך מדע שמשלב אמנות ומדע רוחי, וזהו אנתרופוסופיה.

לאדם יש גוף אתרי בו נמצאים הזיכרונות (לדוגמא), תודעה, רעיונות, תובנות, המוח הפיזי הוא אך ראי לתהליכי המודעות.
לאדם גוף אסטראלי שדרכו הוא חווה רגשות, תשוקות.
באדם יש אני, אינדיבידואל, משהו שהתפתח בשלב זה של האבולוציה והגיע לשיא בתרבות המערבית. ישנו אגו נמוך, וישנו אני עילאי.

האנתרופוסופיה מעודדת את האדם לגלות את האני העילאי שלו. מה הוא "רוצה" באמת. בכדי להגיע לכך צריך לעבוד על הגוף האסטראלי, הרגשות, והגוף האתרי, הפיזי. ישנם מזונות טובים ושאינם טובים, במובן של פיזי, רגש ומחשבה, התרבות האנושית הגיעה לפסגות של יצירה בספרות, מוזיקה, אמנות, שיכולות להזין את נפש האדם.

מטרת האנתרופוסופיה "לפתח כשרים נפשיים ורוחניים, כדי שלאדם תהיה שוב גישה למקורותיו האלוהיים, ועל ידי כך יבין את ייעודו בחיים ואת משמעותם". האימון כרוך בהעמקה מחשבתית. שיפור היצירה, איזון נפשי, פיתוח התודעה ועצמאות מוסרית

בספר "הבשורה החמישית של ישו" מסביר שטיינר איך הגישה למקורות האלוהיים נחסמה בעבר, ונפתחה מחדש על ידי המסתורין של גולגותא.

 

תרגול

ישנו סוג של חשיבה נטולת אישיות, השראה, שדרכה נכתבו היצירות הגדולות כגון האיליאדה או מפיסטוס, וקריאה בהן מאמנת את המחשבה בסוג כזה של ריכוז. האימון מייצר דמיון פעיל, מעין אלומת אור אותה ניתן להפנות לדברים חיצוניים וגם למאורעות ומשמעות החיים.

אחד התרגילים שמציע שטיינר הוא להתבונן בלילה לפני השינה על מאורעות היום שעבר, השינה הוא זמן שבו הגוף האתרי והאסטראלי עוזבים למחוזות אחרים. הגוף האתרי מנסה לתקן את הגוף הפיזי, והאסטראלי חווה עולמות אחרים.
התפתחות הרגישות והקליטה צריכה להוביל לאמפטיה לאנשים אחרים ולסביבה, ומאמצים אלטרואיסטים לשיפור העולם.

 

 

אימון מוסרי

לאדם יכולת בחירה והוא צריך להגשים אותה בחיי היום יום, אנחנו צריכים לעבוד על עצמנו בכדי להיות בני אדם טובים יותר, ללמוד לרכז את המחשבה, להפעיל את הרצון, לאזן את הרגשות.

הגישה הנכונה לחיים היא של פתיחות ומחשבות חיוביות, עלינו לחפש באופן אקטיבי את החיובי בדברים, לא מתוך רמייה עצמית, אלא מתוך ריאליות פוזיטיבית.

המפגש עם מאורעות החיים קורה דרך המסננות של חישה, רגש ותגובה, הרגש הוא המסננת, צריך לפתח רגשות נכונים מלווים בחוש אסתטי, לשם כך שטיינר מייסד מחדש סוג של מיסטריות, הצגות תיאטרון כמו פעם, תנועה ומוזיקה.

המטרה של האנתרופוסופיה לעורר רצון אדיר, אך זה יכול להיעשות רק דרך רעיונות ורגש.

 

ספרות אנתרופוסופית

הספר החשוב של שטיינר הוא "כיצד קונים דעת העולמות העליונים" ובו מתוארת דרך בת שלושה שלבים:

שלב ראשון נקרא אימגינציות. האדם מעלה במחשבתו תמונות חיות, מצגים, ומתחבר לאידיאות של הדברים בעולם הרוחי, רואה את המציאות שמאחורי המציאות. אפשר להגיד שאדם מתחבר לאור הנבואי, רואה דמיונות שהם סובייקטיבים, אך מצביעים על מציאות אובייקטיבית מאחורי הווילון או הפרגוד.

בשלב הבא נפטרים מהחזיונות ונשארים ריקים, מחכים להשראה אלוהית שתצטרף, תיכנס אלינו. זהו שלב האינספירציה. בימי קדם הנבואה הייתה קלה יותר, כי הגוף האתרי לא חפף במלואו את הגוף הפיזי, היום זה צריך להיעשות בדרך אחרת.

השלב האחרון בדרך הוא התחברות עם הגורל והשליחות של האדם והוא נקרא שלב האינטואיציה, הוא כולל מפגש עם העולם הרוחי ואבחנה ברורה בין אשליה ומציאות.

 

 

מאמר על אנתרופוסופיה - לחצו כאן

מאמר על הבשורה החמישית - לקריאה לחצו כאן

 

מאמרים על נושאים רוחניים - לחצו לקישור

משמעות של צבעים

נומרולוגיה

ישובים רוחניים

אדריכלות מקודשת

אנתרופוסופיה שטיינר

אסטרולוגיה

 

 

 

 

 
הרשמו לרשימת התפוצה שלנו
Web Analytics