הצהרת נגישות

נגישות אתרים
אנו עושים ככל שבידנו על מנת להנגיש את אתר האינטרנט שלנו, ומתן שירות שיוויוני לכלל גולשינו נמצא בראש סדר העדיפות שלנו.
בין פלחי האוכלוסיה שנהנים מהנגשת האתר ניתן למנות:
• אנשים עם מוגבלויות ראייה, מבעלי עיוורון מוחלט, דרך לקויות ראייה ועיוורון צבעים וגוונים ועד למרכיבי משקפיים.
• אנשים עם מוגבלות פיזית, בעלי קשיים מוטוריים בידיים המקשים על תפעול העכבר.
• אנשים עם לקות שמיעה אשר נזקקים לכתוביות לשם צפייה בוידאו.
• אנשים עם קשיים נוספים, מכל גווני הקשת: קשיי קריאה, קשיי הבנה, לקויי למידה ועוד.
ניתן להבחין בכך שהקהל הרחב בוחר לעשות שימוש ברשת האינטרנט ובהמוניו ואתרים נגישים יסייעו בהנגשת המידע הקיים היום ברשת האינטרנט והפיכתו לנחלת הכלל.
באתר זה אנו עושים שימוש ברכיב עזר להנגשת אתרים, כזה שמסייע להנגיש על פי תקן ישראלי 5568 ברמת נגישות AA כפי שמוגדרת ב:
W3C's Web Content Accessibility Guidelines 2.0

דגשים חיוניים בעת הנגשת אתר האינטרנט:
כאשר עמלנו על הליך הנגשת האתר שמנו לב למספר סעיפים בסיסיים אשר יבטיחו את הצלחת הגדרתו כנגיש לקהל הרחב ביותר.
בעת הנגשת אתר זה הושם דגש על יישומם של הסעיפים הבאים לכל הפחות:
•התאמה לקורא מסך   •ניווט מקלדת   •חסימת הבהובים   •מונוכרום   •ניגודיות כהה   •ניגודיות בהירה   •הגדלת גופן   •הקטנת גופן   •גופן קריא   •סמן גדול לבן   •סמן גדול שחור   •הגדלה   •הדגשת קישורים   •הדגשת כותרות   •תיאור לתמונות  

סייגים לנגישות
אתר האינטרנט שלנו דינמי וכולל מערכות הזנת תוכן שונות הפועלות בשיטת WYSIWYG. עלול להיווצר מצב לפיו חלקים מסוימים בדפי תוכן דינמיים אלה כוללים רכיבים שיישומון ההנגשה לא הצליח להנגיש בצורה כוללת כך שאפשר והתערבות בקוד האתר תדרש מצדנו.
במידה ונתגלה למולכם מקרה מעין זה, נודה אם תצרו עימנו קשר וזאת בכדי שנוכל לטפל בסוגיה זו בהקדם האפשרי. נוסף על כן, ייתכן ואתרנו מציג תוכן שמקורו באתרים אחרים, כאלה שטרם הונגשו, כאשר אין ביכולתנו להיות אחראיים
על תוכן של צד ג’, אך למרות זאת נשמח לקבל הערות בנושא, לפנות אל הגורם הנוסף ולהסב תשומת ליבו לנושא.

פנייה בנושא נגישות
כל פניה בנושא נגישות, שאלות, הבהרות או הצעות אשר קשורות לאתר שלנו, ניתן לשלוח בדואר אלקטרוני ל
support@nagishnow.com
סגור
לפרטים נוספים: 1-700-50-9992

  

פולחן הבעל בכרמל והאשרה במישור אשר – עכו.

 

בעל ואשרה

אלו שתי האלוהיות העיקריות של הכנענים בתקופת התנ"ך, אך בתקופות קדומות יותר עבדו לאל בשם "אל" שהיה אביו של בעל, ולאשתו - אמו של בעל קראו "אשרה".

 

כשעומדים על ראש הכרמל, היכן שמלון דן ותחילתם של הגנים הבהאים, ומסתכלים צפונה ומזרחה כלפי המפרץ. נראה כאילו עמק זבולון ועמק אשר מכילים את הנוף הנשקף מההר, כאילו האנרגיה של ההר מוכלת במישור שכמו עוטף אותו מסביב. באמצעו של מישור זה יושבת העיר עכו, כשהיא מפרידה בין אזור זבולון בדרום, ומישור מערב הגליל (אשר) מצפון. כל אזור החוף הוא כמו אמפיתיאטרון ענק, כשמאחוריו גבעות הגליל הנמוכות, לאחריהם הרי הגליל הגבוהים, ולאחריהם, כמו מתנשא בשורה האחרונה, החרמון, שבחורף הוא מלבין.

 

נוף קדומים זה נתן השראה לקדושתו של הר הכרמל כאלמנט הזכרי, המרכז את הנוף ושולט בו. ולעומתו המישור המכיל את ההר, שנשקף אל ההר מסביב, שהוא כעין אלמנט הקדושה הנשי. הר הכרמל מתפרץ לתוך הים, זהו המקום היחיד לאורך מישור החוף שבו ההרים מגיעים למים, מיקומו בתחילת המפרץ הגדול והיחיד בארץ ישראל מדגיש את יופיו ומרכזיותו

ההר יש לו תכונה מסתורית והיא שהוא מושך את תשומת הלב, משמש מוקד לתצפית הנופית, כמעט מכל רחבי הגליל התחתון והמערבי, בימי קדם הוא קודש לבעל הכנעני ולאחר מכן ליופיטר הרומי, ואילו מישור עכו, ובמיוחד העיר עכו, קודשו לאלה הנשית, ומכאן השם אשר שנגזר מהשם "אשרה" האלה הראשית של ארץ כנען.

 

בעל היה האל הראשי של עמי כנען, והוא קשור לגשם. הגשם בימי קדם נתפש כזכרי, אקט ירידת הגשם כבעילת האדמה, שכתוצאה מכך מתעברת ומולידה את הצמחים, עניין הולדת הצמחים וההתעברות נתפש כאלוהות הנשית , באחריות אשתו של "אל" – אביו של בעל, שהיא האשרה. פולחן האשרה התקשר לעצים ולנשים מיוחדות שביצעו מין טקסי, פולחני.

 

 

אלוהות צמחייה

 

הסמל של שבט אשר היה שני שיבולים, סמל זה הוא גם הסמל של מזל בתולה, מכאן שהבתולה קשורה לאשרה, קרי לאשר. השיבולים מסמלות את הפרי שנובע מבעילת הגשם את האדמה, החיטה שימשה בימי קדם כמזון העיקרי לבני אדם, ומישורי זבולון ואשר היו אסם התבואה של ישראל.

 

בהרים, ובמיוחד בכרמל, לא יכלו לגדל חיטה, וגם לא חקלאות אחרת בקנה מידה רציני, תכונתו של הכרמל היא שאדמתו לא פורייה, ומצד שני הוא ה"הר הירוק תמיד". הכרמל הוא הר עם צמחיה עבותה, אך צמחיה טבעית: צמחיה של אלונים ואלות, צמחיה שהתקשרה עם יופיטר, או עם בעל, או עם האל "אל". לא במקרה נלחם אליהו עם נביאי הבעל בכרמל, מכיוון שהכרמל היה מקום מקודש לבעל. לא במקרה האלמנטים שהיו קשורים למלחמה הזאת היו אש ומים, מפני שהאש והגשם היו מסמליו של יופיטר – בעל. האש זה הברקים, טבעו האמיתי והמפחיד של יופיטר, המים זה הגשם, ההפרייה. 

 

אל עכו היו באים אוניות מכל רחבי הים. האלה אשרה הייתה אלת יורדי הים ועוזריה היו דייגים. עכו הייתה ארץ זרה. ארץ שאליה מגיעים אנשים מתרבויות אחרות. עכו זה השער לארץ עצמה. בעכו התפתח מרכז של פולחן האשרה, ולאחר מכן האלה ענת.

 

 

 

קראו את המאמרים הבאים - לחצו לקישור

 - עמי מסופוטמיה

פגאניות כנענית

נישואים מקודשים

האלה הלבנה

אלוהות נשית

בעל ואשרה

עשתורת וענת

מקדש האלה במגידו

מעגל האבנים ברוגום הירי

ארכיאולוגיה רוחנית

אסטרולוגיה רומית

 

 

 

 
הרשמו לרשימת התפוצה שלנו
Web Analytics