הצהרת נגישות

נגישות אתרים
אנו עושים ככל שבידנו על מנת להנגיש את אתר האינטרנט שלנו, ומתן שירות שיוויוני לכלל גולשינו נמצא בראש סדר העדיפות שלנו.
בין פלחי האוכלוסיה שנהנים מהנגשת האתר ניתן למנות:
• אנשים עם מוגבלויות ראייה, מבעלי עיוורון מוחלט, דרך לקויות ראייה ועיוורון צבעים וגוונים ועד למרכיבי משקפיים.
• אנשים עם מוגבלות פיזית, בעלי קשיים מוטוריים בידיים המקשים על תפעול העכבר.
• אנשים עם לקות שמיעה אשר נזקקים לכתוביות לשם צפייה בוידאו.
• אנשים עם קשיים נוספים, מכל גווני הקשת: קשיי קריאה, קשיי הבנה, לקויי למידה ועוד.
ניתן להבחין בכך שהקהל הרחב בוחר לעשות שימוש ברשת האינטרנט ובהמוניו ואתרים נגישים יסייעו בהנגשת המידע הקיים היום ברשת האינטרנט והפיכתו לנחלת הכלל.
באתר זה אנו עושים שימוש ברכיב עזר להנגשת אתרים, כזה שמסייע להנגיש על פי תקן ישראלי 5568 ברמת נגישות AA כפי שמוגדרת ב:
W3C's Web Content Accessibility Guidelines 2.0

דגשים חיוניים בעת הנגשת אתר האינטרנט:
כאשר עמלנו על הליך הנגשת האתר שמנו לב למספר סעיפים בסיסיים אשר יבטיחו את הצלחת הגדרתו כנגיש לקהל הרחב ביותר.
בעת הנגשת אתר זה הושם דגש על יישומם של הסעיפים הבאים לכל הפחות:
•התאמה לקורא מסך   •ניווט מקלדת   •חסימת הבהובים   •מונוכרום   •ניגודיות כהה   •ניגודיות בהירה   •הגדלת גופן   •הקטנת גופן   •גופן קריא   •סמן גדול לבן   •סמן גדול שחור   •הגדלה   •הדגשת קישורים   •הדגשת כותרות   •תיאור לתמונות  

סייגים לנגישות
אתר האינטרנט שלנו דינמי וכולל מערכות הזנת תוכן שונות הפועלות בשיטת WYSIWYG. עלול להיווצר מצב לפיו חלקים מסוימים בדפי תוכן דינמיים אלה כוללים רכיבים שיישומון ההנגשה לא הצליח להנגיש בצורה כוללת כך שאפשר והתערבות בקוד האתר תדרש מצדנו.
במידה ונתגלה למולכם מקרה מעין זה, נודה אם תצרו עימנו קשר וזאת בכדי שנוכל לטפל בסוגיה זו בהקדם האפשרי. נוסף על כן, ייתכן ואתרנו מציג תוכן שמקורו באתרים אחרים, כאלה שטרם הונגשו, כאשר אין ביכולתנו להיות אחראיים
על תוכן של צד ג’, אך למרות זאת נשמח לקבל הערות בנושא, לפנות אל הגורם הנוסף ולהסב תשומת ליבו לנושא.

פנייה בנושא נגישות
כל פניה בנושא נגישות, שאלות, הבהרות או הצעות אשר קשורות לאתר שלנו, ניתן לשלוח בדואר אלקטרוני ל
support@nagishnow.com
סגור
לפרטים נוספים: 1-700-50-9992

המהפכה הניהולית

פיתוח מעמד המנהלים כפועל יוצא מהמהפכה התעשייתית.

לפני המהפכה התעשייתית התבססה העבודה על תעשייה ביתית. את הבגדים, למשל, עשו בבית והידע היה עובר במשפחה. הניהול בימי הביניים היה פטריאכלי, שיטת הניהול לא הייתה יעילה לפי מדדי המהפכה התעשייתית, למרות שבמקרים רבים היא הביאה לדרגה גבוהה של מיומנות. המוטיבציה הייתה לחיות וזהו ולא לנסות להגדיל את התפוקה. הסדר החברתי היה קבוע ולאנשים היה פחות או יותר את מה שהם צריכים בכדי לחיות. לא היה מה לצרוך ולכן לא הייתה מוטיבציה להגדיל את התפוקה או את הרווח. אנשי ימי הביניים התרגלו לחיות עם מה שיש להם והאידיאולוגיה הכלכלית השלטת, שעודדה גם על ידי הכנסייה, הייתה של המחיר ההוגן: כל אדם מחשב כמה הוא צריך בשביל לחיות ומבקש תמורה זאת עבור העבודתו. מרגע שהשתכר, אין לו יותר רצון ועניין לעבוד יותר.

ניהול חלוקת העבודה היה על ידי דמות אב שידע כמה מגיע לכל אחד וקבע את חלוקת הרווחים בהתאם. בשיטת ניהול זו הייתה התאמה בין הון לעבודה. ההון של בעל האחוזה היה קשור לעבודה שהתבצעה באחוזה, והעבודה שהתבצעה בבית הייתה קשורה להון המועט של הבית.

המהפכה התעשייתית מפרידה בין הון לבין עבודה וזה נעשה על ידי ריכוז אמצעי הייצור בידי בעלי הון. אחת הסיבות הייתה המצאה של מכונות שלא כל אחד יכול להיות בעליהם. אם עד אז מלאכת האריגה וצביעת הבדים נעשתה בבית באמצעים שיש בידי כל, מאז המהפכה התעשייתית האריגה והצביעה נעשים בעזרת מכונות שלא כל אחד יכול לרכוש. אלו מוחזקים על ידי בעלי הון, שמרשים לאנשים הפשוטים להשתמש בהם תמורת שעבוד כוח העבודה שלהם לטובתם. ניהול העבודה הוא על  ידי בעלי ההון ואנשים נאמנים מטעמם. נוצרת חברה דואלית בה מצד אחד יש את הפועלים ההמונים ומצד שני את בעלי ההון.

בתחילה המהפכה התעשייתית ניהול העבודה עובר דרך קבלני משנה. אלו מקבלים על עצמם לתת מכסות מסוימות של עבודה, מנהלים את העבודה, ונותנים אחוזים לבעל ההון. לכאורה זהו ארגון לטובת בעל ההון, אך למעשה הוא מפקיר את אמצעי הייצור בידי קבלני המשנה. בתיאוריה בעל ההון יכול להחליף את קבלני המשנה בכל רגע נתון, אך למעשה הוא תלוי בהם להמשך הייצור השוטף של המפעל.

 

גם בהתפתחות קבלני המשנה היו שלבים;

בתחילה שימשו כקבלני המשנה בתעשיית הבגדים ראשי המשפחות הגדולות והעבודה המשיכה להתנהל בחלקה בבית נשענת על המבנה המשפחתי. ראש כפר קיבל אפשרות לשימוש במכונות טוויה והפעיל את נשות הכפר. אולם שיטת ארגון זו הייתה דומה מדי לניהול של ימי הביניים ולא יכלה לעמוד ביעדים של הגדלת הפריון ופיקוח על מלאי החומרים, הו אז ריכזו את כוח העבודה באזורים מוגדרים - מפעלים, ומינו מפקחים מטעם, מעין המקבילה של סוכן הבית של האדון הפיאודלי בימי הביניים. גם עניין זה, וזאת מטעם שלבעל ההון לא הייתה שליטה מלאה במפעל שלו.

השלב הבא בהתפתחות התעשיה היה לחלק את העבודה לכמה חלקים. במקום שיהיה אפשרות לייצר מוצר שלם על ידי קבלן משנה, מעתה בכל חלק מהמפעל מייצרים רק חלק אחד מהמוצר השלם. במקום קבלני המשנה יש ממונים מטעם וכל אחד מהם מופקד רק על חלק אחד מהייצור הכולל. שיטת חלוקה זו נבעה לא רק מיעילות והתמחות כפי שמקובל לחשוב, אלא גם מכך שהיא איפשרה לבעל ההון במפעל יותר שליטה. כל מנהל נהיה אחראי רק על חלק אחד מתהליך הייצור, למרות שבשלב זה רוב המנהלים היו עדיין אנשי משפחה או אנשים מטעם.

השלב הבא בהתפתחות עולם הניהול היה כשהמפעלים הפכו להיות פירמות גדולות שקשה לבעל הון אחד לשלוט בהם ולהחזיק אותם. התפתחה שיטת המניות והנפקתם לציבור. מרגע שהמפעלים היו תלויים בהזרמת הון מהבנקים והנפקות מניות לציבור, באה דרישה, תחילה מצד הבנקים ואחר כך גם ממקומות אחרים, שלדרגות ניהול במפעלים ובחברות יתמנו אנשים מקצועיים, אובייקטיבים, ולא בני משפחה. אלו ייקחו אחריות על המפעלים שעתה היו גם בבעלות הציבור. זה היה הרגע שבו החלה המהפכה הניהולית, הרגע שבו התחיל מעמד חדש של אנשים בעולם, מעמד המנהלים. וזה קרה בתחילת המאה ה-20.

 

 

 

מאמרים בנושאי ניהול בראי היסטורי - לחצו לקישור

אבירי עבודה

ערכים ארגוניים

משמעת ארגונית

פיתוח מנהלים

פיתוח צוות

מנהיגות

מהפכת הניהול

איכות

עקרונות דמינג

משאבי אנוש

הנעת עובדים

הכשרת עובדים

התאמה לעבודה

מצוינות

 

 
הרשמו לרשימת התפוצה שלנו
Web Analytics