הצהרת נגישות

נגישות אתרים
אנו עושים ככל שבידנו על מנת להנגיש את אתר האינטרנט שלנו, ומתן שירות שיוויוני לכלל גולשינו נמצא בראש סדר העדיפות שלנו.
בין פלחי האוכלוסיה שנהנים מהנגשת האתר ניתן למנות:
• אנשים עם מוגבלויות ראייה, מבעלי עיוורון מוחלט, דרך לקויות ראייה ועיוורון צבעים וגוונים ועד למרכיבי משקפיים.
• אנשים עם מוגבלות פיזית, בעלי קשיים מוטוריים בידיים המקשים על תפעול העכבר.
• אנשים עם לקות שמיעה אשר נזקקים לכתוביות לשם צפייה בוידאו.
• אנשים עם קשיים נוספים, מכל גווני הקשת: קשיי קריאה, קשיי הבנה, לקויי למידה ועוד.
ניתן להבחין בכך שהקהל הרחב בוחר לעשות שימוש ברשת האינטרנט ובהמוניו ואתרים נגישים יסייעו בהנגשת המידע הקיים היום ברשת האינטרנט והפיכתו לנחלת הכלל.
באתר זה אנו עושים שימוש ברכיב עזר להנגשת אתרים, כזה שמסייע להנגיש על פי תקן ישראלי 5568 ברמת נגישות AA כפי שמוגדרת ב:
W3C's Web Content Accessibility Guidelines 2.0

דגשים חיוניים בעת הנגשת אתר האינטרנט:
כאשר עמלנו על הליך הנגשת האתר שמנו לב למספר סעיפים בסיסיים אשר יבטיחו את הצלחת הגדרתו כנגיש לקהל הרחב ביותר.
בעת הנגשת אתר זה הושם דגש על יישומם של הסעיפים הבאים לכל הפחות:
•התאמה לקורא מסך   •ניווט מקלדת   •חסימת הבהובים   •מונוכרום   •ניגודיות כהה   •ניגודיות בהירה   •הגדלת גופן   •הקטנת גופן   •גופן קריא   •סמן גדול לבן   •סמן גדול שחור   •הגדלה   •הדגשת קישורים   •הדגשת כותרות   •תיאור לתמונות  

סייגים לנגישות
אתר האינטרנט שלנו דינמי וכולל מערכות הזנת תוכן שונות הפועלות בשיטת WYSIWYG. עלול להיווצר מצב לפיו חלקים מסוימים בדפי תוכן דינמיים אלה כוללים רכיבים שיישומון ההנגשה לא הצליח להנגיש בצורה כוללת כך שאפשר והתערבות בקוד האתר תדרש מצדנו.
במידה ונתגלה למולכם מקרה מעין זה, נודה אם תצרו עימנו קשר וזאת בכדי שנוכל לטפל בסוגיה זו בהקדם האפשרי. נוסף על כן, ייתכן ואתרנו מציג תוכן שמקורו באתרים אחרים, כאלה שטרם הונגשו, כאשר אין ביכולתנו להיות אחראיים
על תוכן של צד ג’, אך למרות זאת נשמח לקבל הערות בנושא, לפנות אל הגורם הנוסף ולהסב תשומת ליבו לנושא.

פנייה בנושא נגישות
כל פניה בנושא נגישות, שאלות, הבהרות או הצעות אשר קשורות לאתר שלנו, ניתן לשלוח בדואר אלקטרוני ל
support@nagishnow.com
סגור
לפרטים נוספים: 1-700-50-9992

הצעה לטיול צפון הכנרת - לחצו כאן

 

צפון הכינרת. מסע בעקבות ישו.

בצפון הכינרת ישנם כמה אתרים הקשורים לחייו ולפועלו של אחד מגדולי הדמויות הדתיות בכל הדורות, יהודי מאמין בשם ישוע. ישנם כמה גרסאות לסיפור, אך מקובל להניח שישוע, בנם של מרים ויוסף הנגר, נולד בבית לחם ובילה את ילדותו בגליל, בנצרת. לקראת גיל 30 הוא הוטבל בירדן על ידי קרוב משפחה - יוחנן המטביל, ורוח הקודש, בצורת יונה, ירדה עליו. לאחר תקופת התבודדות במדבר יהודה חזר ישוע לגליל והחל להטיף, ללמד ולרפא, כשהוא מחזק את דבריו במעשי נסים רבים. המקום שבו ישב באופן קבוע היה כפר נחום, שהיה אז כפר דייגים שקט, וממנו הגיעו חמישה מ12 תלמידיו, את נסיו ודרשותיו נשא בעמקים ובהרים שמסביב לכפר. כיום יש שם כנסיות מפוארות שבהם ניתן לראות את מיטב האדריכלות והאומנות הנוצרית, לשם נשים פעמינו...

 

בקעת הטבחה

בבקעה 7 מעיינות ומכאן השם – שיבוש של ספטה ביוונית. לבקעה זו אהבו ישו והתלמידים ללכת, מה גם שהתלמידים היו ברובם דייגים והמעיינות הזורמים לכינרת גורמים לדגה להיות עשירה במיוחד באזור זה. הכנסייה הראשונה שנבקר בה היא כנסיית הלחם והדגים.

 

לחם ודגים.

יום בהיר אחד הלכו ישו והתלמידים וקהל רב אתם אל בקעת הטבחה וישו כהרגלו הרביץ בהם תורה, אלא שלפתע גילו כולם שהשעה כבר מאוחרת ואין להם אוכל להאכיל בו את ההמונים. התלמידים כבר רצו לרוץ אל הכפרים שבסביבה להביא אוכל או לפזר את האנשים לביתם, אלא שאז עשה ישוע נס, ומ5 כיכרות לחם ו2 דגים הוא יצר ארוחה שהשביעה 5000 איש ועוד נותרו 12 סלים מלאים של כל טוב. הנס הזה נקרא במקורות הנוצריים "נס הריבוי" והוא כמובן סמלי. ה7 מסמל את הברית הישנה בין אלוהים לבין המין האנושי לאחר המבול, ברית שסמלה הוא הקשת. ברית זו מוחלפת על ידי ברית חדשה שמסומלת על ידי 12 סלים שזה 12 השליחים ההולכים בעקבות ישוע, המסמלים את 12 השבטים, 12 המזלות האסטרולוגים המבטאים כל כלל האנושות.

לזכר נס הלחם והדגים נבנתה לפני כמה עשרות שנים כנסייה בנדיקטית שהמיוחד שבה הוא שהיא בנויה על שרידי הכנסייה הביזנטית הקדומה שהייתה במקום, וניתן לראות על רצפתה את שרידי הפסיפסים הקדומים. מפורסם ביותר הוא פסיפס הלחם והדגים שמתחת למזבח. המיוחד בכנסייה הוא גם שהיא בנויה במתכונת הכנסייה הביזנטית הקדומה, ואפשר לראות דרך האדריכלות שלה איך נראו כנסיות בתקופה ההיא (מאה רביעית עד המאה השביעית לספירה).

 כנסיית הבכורה.

כמה מאות מטרים ממזרח למגרש החניה של כנסיית הלחם והדגים, ממוקמת כנסיה מיוחדת נוספת, כנסיית הבכורה. הולכים רגלית לאורך הטיילת שלצד הכביש, עד שמגיעים.

סיפור שהיה כך היה: לאחר שישו ענצלב הוא קם לתחייה ומופיע לפני תלמידיו כמה פעמים, באחת הפעמים, בבוקר ערפילי, לאחר שלא הצליחו לדוג כלום במשך כל הלילה, מבחינים התלמידים, שבינתיים חזרו להיות דייגים, בדמותו של ישו על החוף. הדמות מכוונת אותם למקום שבו יש שלל דגה ובינתיים היא מכינה להם כירה של דגים על האש.

פטרוס – תלמידו הבכיר של ישו, לא יכול להתאפק ושוחה אל החוף בכדי לפגוש את ישוע, בדיאלוג שמתפתח ביניהם נותן לו למעשה ישוע את הבכורה בהנהגת הקהילה בעתיד, ולכן יש במקום כנסייה צנועה שנבנתה בתחילת המאה ה20 בשם כנסיית הבכורה. למרות הצניעות הרי שחשיבות הכנסייה לנוצרים הקתולים היא אדירה (יש תוכניות לבנות במקום כנסייה גדולה ומפוארת יותר). מקום זה הוא המקום בו ניתנת הסמכות הרוחנית לפטרוס להנהיג את העולם הנוצרי, פטרוס שעובר לרומא מעביר סמכות זו לאפיפיורים שיבואו אחריו. לכן נמצא על קירות הכנסייה תמונה של כל האפיפיורים שהיו: מפטרוס ועד יוחנן פאולוס השני, שמת לא מזמן. כמו כן נמצא על הקיר תמונה של אפיפיור משתטח למרגלות סלע שעליו משוחחים באינטימיות ישוע ופטרוס.

משמעות השם פטרוס זה סלע, פטרוס הוא הסלע שעליו בנוייה הכנסייה. לכן, אולי, מתחת למזבח נראה סלע טבעי גדול. זהו גם הסלע שעליו ישו עורך את סעודת הדגים על האש לתלמידים, שבינתיים מגיעים עם הסירה עמוסת שלל הדיג אל החוף ומצטרפים אליו ואל פטרוס.המעיין הנסתר.

במזרח בקעת טבחה, ליד כנסיית הבכורה, נמצא אחד מפלאי אותה בקעה, מעיין נסתר שופע מים היוצר מפל מרהיב הנשפך ישירות אל הכינרת. ממשיכים בטיילת עד הסוף, כ200 מטר בקו אווירי מכנסיית הבכורה מזרחה, ישנן מדרגות המובילות ישירות אל המעיין.

 

 

כפר נחום.

להשלמת סיפורנו נבקר גם בכפר נחום, מקום מרכזי בפעילותו של ישוע. בחפירות שנעשו במקום נתגלה ישוב יהודי שבמרכזו היה בית כנסת מפואר, מהיפים ששרדו בארץ. ניתן לראות את שרידי הכפר העתיק ובמיוחד את שרידי ביתו של פטרוס, הבנוי בצורת מתומן. בבית זה התאכסן ישו, ולכן נבנתה מעליו כנסייה. בכדי לשמר את הבית נבנתה הכנסייה באוויר!!! בצורת אונייה הנתמכת על ידי עמודים שמסביב לה! כיום כל הכפר הוא בצורת פארק שמתוחזק על ידי הפרנציסקנים, הכניסה בתשלום סמלי.

כמה מאות מטרים מזרחה מבית הכנסת נמצא בניין לבן בצורת צלב ועליו כיפות וורודות. זאת הכנסייה היוונית אורתודוקסית של כפר נחום. מגיעים אליה מכביש הכניסה לטיילת של כפר נחום הנמצא מעט מזרחה מהכפר עצמו. בכנסייה חי בשנים האחרונות נזיר בשם ארינרוס שהשקיע מאמץ רב בקישוט הקירות והתקרה בציורי קיר נוצריים, התוצאה היא יצירת אומנות מרהיבה, מהיפות בארץ.

בטיילת של כפר נחום הסמוכה ישנו מרכז מידע למטיילים, חנויות מזכרות, מסעדות דגים ומזח היוצא אל הכינרת וממנו מפליגות סירות, בעונת התיירות, לטיול מסביב לאגם.

 

קראו על האתרים הבאים בגליל התחתון - לחצו לקישור

ערים

טבריה

נצרת

עכו

אתרים נוספים באזור הצפון

אתרים בגולן

אתרים בגליל העליון

ישובים רוחניים

הררית

הרדוף

ענבר

יודפת

מעלה צביה

כללי

ציפורי

בית שערים

בקעת ארבל

בית שאן

בית אלפא

דיר אל אסעד

כוכב הירדן

אתרים נוצריים

הר האושר

טבחה וכפר נחום

הר תבור

 

 
הרשמו לרשימת התפוצה שלנו
Web Analytics