הצהרת נגישות

נגישות אתרים
אנו עושים ככל שבידנו על מנת להנגיש את אתר האינטרנט שלנו, ומתן שירות שיוויוני לכלל גולשינו נמצא בראש סדר העדיפות שלנו.
בין פלחי האוכלוסיה שנהנים מהנגשת האתר ניתן למנות:
• אנשים עם מוגבלויות ראייה, מבעלי עיוורון מוחלט, דרך לקויות ראייה ועיוורון צבעים וגוונים ועד למרכיבי משקפיים.
• אנשים עם מוגבלות פיזית, בעלי קשיים מוטוריים בידיים המקשים על תפעול העכבר.
• אנשים עם לקות שמיעה אשר נזקקים לכתוביות לשם צפייה בוידאו.
• אנשים עם קשיים נוספים, מכל גווני הקשת: קשיי קריאה, קשיי הבנה, לקויי למידה ועוד.
ניתן להבחין בכך שהקהל הרחב בוחר לעשות שימוש ברשת האינטרנט ובהמוניו ואתרים נגישים יסייעו בהנגשת המידע הקיים היום ברשת האינטרנט והפיכתו לנחלת הכלל.
באתר זה אנו עושים שימוש ברכיב עזר להנגשת אתרים, כזה שמסייע להנגיש על פי תקן ישראלי 5568 ברמת נגישות AA כפי שמוגדרת ב:
W3C's Web Content Accessibility Guidelines 2.0

דגשים חיוניים בעת הנגשת אתר האינטרנט:
כאשר עמלנו על הליך הנגשת האתר שמנו לב למספר סעיפים בסיסיים אשר יבטיחו את הצלחת הגדרתו כנגיש לקהל הרחב ביותר.
בעת הנגשת אתר זה הושם דגש על יישומם של הסעיפים הבאים לכל הפחות:
•התאמה לקורא מסך   •ניווט מקלדת   •חסימת הבהובים   •מונוכרום   •ניגודיות כהה   •ניגודיות בהירה   •הגדלת גופן   •הקטנת גופן   •גופן קריא   •סמן גדול לבן   •סמן גדול שחור   •הגדלה   •הדגשת קישורים   •הדגשת כותרות   •תיאור לתמונות  

סייגים לנגישות
אתר האינטרנט שלנו דינמי וכולל מערכות הזנת תוכן שונות הפועלות בשיטת WYSIWYG. עלול להיווצר מצב לפיו חלקים מסוימים בדפי תוכן דינמיים אלה כוללים רכיבים שיישומון ההנגשה לא הצליח להנגיש בצורה כוללת כך שאפשר והתערבות בקוד האתר תדרש מצדנו.
במידה ונתגלה למולכם מקרה מעין זה, נודה אם תצרו עימנו קשר וזאת בכדי שנוכל לטפל בסוגיה זו בהקדם האפשרי. נוסף על כן, ייתכן ואתרנו מציג תוכן שמקורו באתרים אחרים, כאלה שטרם הונגשו, כאשר אין ביכולתנו להיות אחראיים
על תוכן של צד ג’, אך למרות זאת נשמח לקבל הערות בנושא, לפנות אל הגורם הנוסף ולהסב תשומת ליבו לנושא.

פנייה בנושא נגישות
כל פניה בנושא נגישות, שאלות, הבהרות או הצעות אשר קשורות לאתר שלנו, ניתן לשלוח בדואר אלקטרוני ל
support@nagishnow.com
סגור
לפרטים נוספים: 1-700-50-9992

 

טבריה עיר הקודש

ביקור בטבריה יכול להתחיל בחמי טבריה, מקום שם מתרחש הפלא של מים חמים הפורצים מן האדמה ומסמלים את ערבוב היסודות ומעשה היצירה הראשוני (אש, מים ואדמה). ממול חמי טבריה יש שרידי בית כנסת עתיק ובו גלגל מזלות אסטרולוגי, מהמעניינים והיפים בארץ, ולא רחוק משם קבר רבי מאיר בעל הנס. כל סיפורה של העיר טבריה נפרס במקום הזה, שנראה עדיין בבתוליותו, כמו שנראתה העיר טבריה לפני שנבנתה לתלפיות.

המשך הסיור יקח אותנו אל תוככי העיר, אל הכנסיה הסקוטית, כנסיית פיטר, אל הנמל והשוק, אל החומות של דהאר אל עומאר, ועוד... משם תיקח אותנו הדרך למעלה, דרך קברו של הרמבם, אל שרידי הבזיליקה של ברניקי, לתצפית מדהימה על כל העמק והעיר מהר ברניקי – טבריה עילית.

סיפורה של טבריה הוא הסיפור של הרומאים ששלטו בארץ, מצד אחד אנשים כמו פטרוניוס – האביר הראשון, ומהצד השני אנשים כמו ניירון - הקיסר בתקופתו של פטרוניוס. העיר טבריה קרויה על שם הקיסר הרומאי טיבריוס, והייתה מרכז של תרבות רומאית, עיר בירתו של הורדוס אנטיפטרוס, אלא שעם השנים נהפכה לעיר יהודית לאחר שטוהרה על ידי רבי שמעון בר יוחאי, מרכז ללימוד, ואף סוג של תלמוד – תלמוד טבריאני נקרא על שמה.

בתקופות הצלבניות והמוסלמיות מילאה טבריה תפקיד מקומי חשוב, אך בעיקר המשיכה להיות עיר של תלמידי חכמים יהודים, מרכז יהודי שבא לידי פריחה מחודשת במאה ה17.

מעניין לציין שלפי הקבלה טבריה היא אחת מארבע ערי הקודש בארץ ישראל שהם: טבריה, צפת, ירושליים וחברון, ושכל אחת מערי הקודש הללו מיוחסת לאחד מארבע היסודות: חברון לאדמה. ירושליים לאש. צפת לאויר, וטבריה... איך לא? למים

 

 

גלגל המזלות בחמי טבריה.

גלגל מזלות מרשים ביותר ומיוחד במינו הוא גלגל המזלות בבית הכנסת העתיק בחמי טבריה, במרכזו תמונה של הליוס – אל השמש כששבע קרניים יוצאות מראשו, והוא נמצא בתוך גלגל של 12 מזלות. הפסיפס הזה מדגים בפנינו ומקרב אותנו אל דרך עבודתה של המפה האסטרולוגית.

כשעושים מפה אסטרולוגית, מציינים את מיקום 7 כוכבי הלכת על רקע 12 המזלות ו12 הבתים. השינוי באופן מיקום כוכבי הלכת ביחס למזלות, שנובע מזמן הלידה המדויק ומקום הלידה המדויק של האדם, הוא שנותן את המפה האישית השונה של כל אחד ואחד. אין זה מספיק לדעת שאדם נולד במזל מאזניים, ואף לא את השעה המדוייקת (שהיא זו הקובעת את מיקום הבתים), אלא מה שקובע הוא המיקום של כוכבי הלכת השונים ברחבי השמיים על רקע 12 המזלות הקבועים. באיזה מזל, למשל, נמצא הירח שמשפיע על הרגש, באיזה מזל נמצא מרקורי שמשפיע על תקשורת, וכו'... כל זה קשור למקום הלידה ושעת הלידה.7 הקרניים היוצאות מראשו של האל הליוס  מייצגות את 7 כוכבי הלכת הנעים על רקע 12 המזלות המקיפים אותו.

בפסיפס בטבריה, כמו בפסיפס בבית אלפא, ניתן למצוא את 4 הנשים, המסמלות את 4 עונות השנה, בפינות הריבוע של הפסיפס, וכן ציורים של ארון הקודש, המנורה בת 7 הקנים, שופר, ועוד…

 

ראו על האתרים הבאים בגליל  - לחצו לקישור

טבריה

נצרת

עכו

אתרים נוספים באזור הצפון

אתרים בגולן

אתרים בגליל העליון

 

 

ישובים רוחניים

הררית

הרדוף

ענבר

יודפת

מעלה צביה

 

כללי

ציפורי

בית שערים

בקעת ארבל

בית שאן

בית אלפא

דיר אל אסעד

כוכב הירדן

 

אתרים נוצריים

הר האושר

טבחה וכפר נחום

הר תבור

 


 

 

 
הרשמו לרשימת התפוצה שלנו
Web Analytics