הצהרת נגישות

נגישות אתרים
אנו עושים ככל שבידנו על מנת להנגיש את אתר האינטרנט שלנו, ומתן שירות שיוויוני לכלל גולשינו נמצא בראש סדר העדיפות שלנו.
בין פלחי האוכלוסיה שנהנים מהנגשת האתר ניתן למנות:
• אנשים עם מוגבלויות ראייה, מבעלי עיוורון מוחלט, דרך לקויות ראייה ועיוורון צבעים וגוונים ועד למרכיבי משקפיים.
• אנשים עם מוגבלות פיזית, בעלי קשיים מוטוריים בידיים המקשים על תפעול העכבר.
• אנשים עם לקות שמיעה אשר נזקקים לכתוביות לשם צפייה בוידאו.
• אנשים עם קשיים נוספים, מכל גווני הקשת: קשיי קריאה, קשיי הבנה, לקויי למידה ועוד.
ניתן להבחין בכך שהקהל הרחב בוחר לעשות שימוש ברשת האינטרנט ובהמוניו ואתרים נגישים יסייעו בהנגשת המידע הקיים היום ברשת האינטרנט והפיכתו לנחלת הכלל.
באתר זה אנו עושים שימוש ברכיב עזר להנגשת אתרים, כזה שמסייע להנגיש על פי תקן ישראלי 5568 ברמת נגישות AA כפי שמוגדרת ב:
W3C's Web Content Accessibility Guidelines 2.0

דגשים חיוניים בעת הנגשת אתר האינטרנט:
כאשר עמלנו על הליך הנגשת האתר שמנו לב למספר סעיפים בסיסיים אשר יבטיחו את הצלחת הגדרתו כנגיש לקהל הרחב ביותר.
בעת הנגשת אתר זה הושם דגש על יישומם של הסעיפים הבאים לכל הפחות:
•התאמה לקורא מסך   •ניווט מקלדת   •חסימת הבהובים   •מונוכרום   •ניגודיות כהה   •ניגודיות בהירה   •הגדלת גופן   •הקטנת גופן   •גופן קריא   •סמן גדול לבן   •סמן גדול שחור   •הגדלה   •הדגשת קישורים   •הדגשת כותרות   •תיאור לתמונות  

סייגים לנגישות
אתר האינטרנט שלנו דינמי וכולל מערכות הזנת תוכן שונות הפועלות בשיטת WYSIWYG. עלול להיווצר מצב לפיו חלקים מסוימים בדפי תוכן דינמיים אלה כוללים רכיבים שיישומון ההנגשה לא הצליח להנגיש בצורה כוללת כך שאפשר והתערבות בקוד האתר תדרש מצדנו.
במידה ונתגלה למולכם מקרה מעין זה, נודה אם תצרו עימנו קשר וזאת בכדי שנוכל לטפל בסוגיה זו בהקדם האפשרי. נוסף על כן, ייתכן ואתרנו מציג תוכן שמקורו באתרים אחרים, כאלה שטרם הונגשו, כאשר אין ביכולתנו להיות אחראיים
על תוכן של צד ג’, אך למרות זאת נשמח לקבל הערות בנושא, לפנות אל הגורם הנוסף ולהסב תשומת ליבו לנושא.

פנייה בנושא נגישות
כל פניה בנושא נגישות, שאלות, הבהרות או הצעות אשר קשורות לאתר שלנו, ניתן לשלוח בדואר אלקטרוני ל
support@nagishnow.com
סגור
לפרטים נוספים: 1-700-50-9992

מסגד אל ג'זאר.

זהו האתר המוסלמי החשוב ביותר בישראל שלפני 1967, אחד המסגדים היפים בארץ, השני רק למסגדי הר הבית.

את המסגד בנה לפני מאתיים שנה, אחד השליטים האכזריים וחסרי צלם אנוש שחיו אי פעם בארץ, אל ג'זאר שהיה ידוע בכינויו הקצב. אולם אין הדבר גורע מיופיו ומנכסי האמנות והאדריכלות המוסלמית המצויים בו. ייחודה של עכו שיש בה את האכזריות והחסד יחדיו. הכיעור והיופי, הרוע השטני והקורבן האלוהי. מתוך הסחי והדחי של הביצה צומח לו פרח לוטוס יפהפה, מקום שם עינו ונהרגו אנשים על לא עוול בכפם, משמש גם מקום תפילה לנשמות זכות המחפשות אחר היושב במרומים. אבל אי אפשר להתעלם מהרוע, ויש להזכירו, להכירו, לדעת אותו, אך להתעלם ממנו ולא לחשוב עליו, לחשוב על הטוב. זוהי משמעות המשפט היהודי: סור מרע ועשה טוב!

ובכן, מסגד אל ג'זאר (שמו הנוסף הוא המסגד הלבן), נבנה בסגנון המסגדים של איסטנבול, השואבים השראתם מכנסיית איה סופיה. כיפה ענקית הנשענת על ארבע קשתות, הכיפה מסמלת את האחדות של האלוהות הנחלקת לארבע מצבים, ארבע נהרות היוצאים מגן עדן, ארבע יסודות. הכיפה היא סמל לאידיאה הראשונית – סופיה, האור האלוהי, ואור זה נחלק תחילה לארבע אורות, ארבע צבעים. הנראים בחלונות הצבעוניים שבקשתות של הכיפה. הצבעים הם ירוק, אדום, כחול וצהוב, והם מסמלים במיסטיקה האסלאמית את ארבע היסודות שמהם נוצר העולם, שהם ההתחלקות הראשונית של האור האלוהי בדרך אל עולם החומר.

 

האדריכלות של המסגד משלבת בין שני מוטיבים:

מחד הכיפה המרשימה שהדבר הבולט בה זה המרחב הרב, הריקות שבה, המנורה המפוארת שבמרכז והאור החודר דרך החלונות, הכיפה מבטאת את הרוחני ואת האלוהי. מאידך הרצפה מכוסת השטיחים שאין עליה דבר נוסף והיא מכוונת לקיבלה במכה. הרצפה מסמלת את הארציות, את הפשטות, את הצניעות של הדת המוסלמית.

הרוחניות המוסלמית, בדומה לרוחניות היהודית, מטרתה לחבר בין שמיים לארץ, דבר זה מתבטא בתנועות התפילה המוסלמית. התפילה מתחילה בעמידה ובהפניית כפות ידיים כלפי מעלה ובהמשכה כריעות שבהם נוגעים עם המצח באדמה. על האדם להיכנע (מוסלם) לרצון האל ולפעול בעולם הזה, כפי שעשה מוחמד, הרוחניות המוסלמית, וגם היהודית לצורך העניין, רואה את האלוהים בכל, מחברת בין שמיים בארץ. בניגוד לרוחניות הנוצרית שעיקרה הוא ייסוד מלכות שמיים כאן על פני האדמה, ושבעקבותיה באים הפאר וההדר של הכנסיות המבטא מציאות אחרת בעולם הזה. 

 

 

שערה מזקנו של מוחמד

במסגד אל ג'זאר שמור חפץ "קדוש", שערה משערות זקנו של מוחמד שהובאה לכאן ב1900 על ידי משפחת שוקיירי. שערה זו מוצגת אחת לשנה בחג הרמאדאן.

המסגד מוקף חצר גדולה התחומה משלושת צדיה בחדרים ואכסדרת עמודים, בעבר היה זה מרכז לימוד חוק איסלאמי (מדרסה). בחצר מצויים עצים דקלים ומתקן הטהרות מרשים לפני התפילה בצורת מתומן. ליד המסגד הוקמו קבריהם של ג'זאר פחה וסולימן פחה, בצד הצפוני מזרחי נמצא בית הדין השרעי של עכו ומדרום מזרח משרדי הווקף וספריה, השייח' המקומי, סמיר עאסי, ישמח לקבל מבקרים ולהסביר על המקום בתיאום מראש.

אחד הדברים המרשימים ביותר במתחם של מסגד אל ג'זאר הם האולמות התת קרקעיים מהתקופה הצלבנית, וכן בריכות מים גדולות שבעבר אפשר היה לבקר בהן. המסגד בנוי על שרידי הקתדראלה המרכזית של עכו הצלבנית.

המסגד והחצר פתוחים למבקרים תמורת תשלום צנוע, הכניסה היא ממדרחוב אל ג'זאר שליד אולמות האבירים והחניון בכניסה לעיר העתיקה, ניתן לראות את המסגד מכל מקום בעיר, הוא בולט בכיפתו הירוקה הגדולה.

 

מאמרים על עכו לחצו לקישור

עכו מבוא כללי

מסגד אל גזאר

בהאים בעכו

זאוויה בעכו

 

 

מאמרים על מקומות בגליל - לחצו לקישור

בקעת ארבל

הר האושר

טבחה וכפר נחום

טבריה

חצור וקדש

הר מיירון

גוש חלב

פקיעין

צפת

עכו

ציפורי

בית שערים

נצרת

תבור

מקומות בגולן

מקומות בצפון ובמרכז נוספים

 
הרשמו לרשימת התפוצה שלנו
Web Analytics