הצהרת נגישות

נגישות אתרים
אנו עושים ככל שבידנו על מנת להנגיש את אתר האינטרנט שלנו, ומתן שירות שיוויוני לכלל גולשינו נמצא בראש סדר העדיפות שלנו.
בין פלחי האוכלוסיה שנהנים מהנגשת האתר ניתן למנות:
• אנשים עם מוגבלויות ראייה, מבעלי עיוורון מוחלט, דרך לקויות ראייה ועיוורון צבעים וגוונים ועד למרכיבי משקפיים.
• אנשים עם מוגבלות פיזית, בעלי קשיים מוטוריים בידיים המקשים על תפעול העכבר.
• אנשים עם לקות שמיעה אשר נזקקים לכתוביות לשם צפייה בוידאו.
• אנשים עם קשיים נוספים, מכל גווני הקשת: קשיי קריאה, קשיי הבנה, לקויי למידה ועוד.
ניתן להבחין בכך שהקהל הרחב בוחר לעשות שימוש ברשת האינטרנט ובהמוניו ואתרים נגישים יסייעו בהנגשת המידע הקיים היום ברשת האינטרנט והפיכתו לנחלת הכלל.
באתר זה אנו עושים שימוש ברכיב עזר להנגשת אתרים, כזה שמסייע להנגיש על פי תקן ישראלי 5568 ברמת נגישות AA כפי שמוגדרת ב:
W3C's Web Content Accessibility Guidelines 2.0

דגשים חיוניים בעת הנגשת אתר האינטרנט:
כאשר עמלנו על הליך הנגשת האתר שמנו לב למספר סעיפים בסיסיים אשר יבטיחו את הצלחת הגדרתו כנגיש לקהל הרחב ביותר.
בעת הנגשת אתר זה הושם דגש על יישומם של הסעיפים הבאים לכל הפחות:
•התאמה לקורא מסך   •ניווט מקלדת   •חסימת הבהובים   •מונוכרום   •ניגודיות כהה   •ניגודיות בהירה   •הגדלת גופן   •הקטנת גופן   •גופן קריא   •סמן גדול לבן   •סמן גדול שחור   •הגדלה   •הדגשת קישורים   •הדגשת כותרות   •תיאור לתמונות  

סייגים לנגישות
אתר האינטרנט שלנו דינמי וכולל מערכות הזנת תוכן שונות הפועלות בשיטת WYSIWYG. עלול להיווצר מצב לפיו חלקים מסוימים בדפי תוכן דינמיים אלה כוללים רכיבים שיישומון ההנגשה לא הצליח להנגיש בצורה כוללת כך שאפשר והתערבות בקוד האתר תדרש מצדנו.
במידה ונתגלה למולכם מקרה מעין זה, נודה אם תצרו עימנו קשר וזאת בכדי שנוכל לטפל בסוגיה זו בהקדם האפשרי. נוסף על כן, ייתכן ואתרנו מציג תוכן שמקורו באתרים אחרים, כאלה שטרם הונגשו, כאשר אין ביכולתנו להיות אחראיים
על תוכן של צד ג’, אך למרות זאת נשמח לקבל הערות בנושא, לפנות אל הגורם הנוסף ולהסב תשומת ליבו לנושא.

פנייה בנושא נגישות
כל פניה בנושא נגישות, שאלות, הבהרות או הצעות אשר קשורות לאתר שלנו, ניתן לשלוח בדואר אלקטרוני ל
support@nagishnow.com
סגור
לפרטים נוספים: 1-700-50-9992

מעלה צביה ישוב בדרך האימן.

 

מעלה צביה הוא יישוב שהוקם ב1986 ברוח תנועת האימן, שרכשה באותה תקופה חסידים רבים בארץ. היישוב היה קיים עוד לפני כן, אך ננטש, וגרעין של שבע משפחות חלוציות עלה בן יום למקום, במטרה להקים יישוב שיבטא באורחות החיים שבו את עקרונות האימן. כיום חיים במקום כ130 חברים, מתוכם כמה משפחות מפרשות את דרכו של היישוב באופן אחר מהרוב, דבר שגרם לאחרונה לחיכוכים רבים, אך לא תרגישו בכך על פני השטח. היישוב הוא אחד מהיפים בגליל, ויש בו דברים לראות לרוב.

מעלה צביה ממוקמת על גבעה בדרום עמק סכנין, אזור שבעבר היה שטח אימונים מספר תשע. כבר בכביש הגישה למקום ניתן להבחין בשוני שבין יישוב זה ליישובים אחרים בסביבה. גגות הבתים אפורים, דבר המשתלב באופן יוצא מן הכלל בנוף, והבתים צבועים כולם בגווני וורוד, תכלת, או צהוב. לפי תורת האימן אלו הם צבעים המזמינים פיות טבע לבוא ולהתגורר בסביבות הבית. בתהליכי הבנייה של היישוב מקפידים לשמור על האקולוגיה, מעבירים פקעות מהאזורים שנועדו לבניה, משתדלים לשמור על הצמחייה הטבעית. הרבה מהבתים הם מעץ ובאופן כללי רובם צנועים.

 

בכניסה ליישוב שער צבוע בכל צבעי הקשת ובמרכזו סמל הפלייר דה לי, סמלם של מלכי צרפת, הצופים, וגם היישוב. הפלייר דה לי מסמל את הרוח האנושית המכוונת אדם למטרתו, לגורלו, שהם מעבר לטוב ולרע, מעבר לעיקרון הדואליות השולט בחיים בדרך כלל. הפלייר דה לי הוא איחוד של שני ניגודים שמתוכם יוצא משהו שלישי, מעין דרך שלישית, אותו דבר שנקרא בסין - טאו וביפן – זן. שער היישוב נעול בדרך כלל מפני הגניבות באזור, אך המטייל העצמאי יוכל להיכנס באופן פרטי, ואילו קבוצות צריכות לתאם את הביקור (בתשלום) עם משרדי היישוב.

 

על ראש הגבעה אגם

מהכניסה מובילה הדרך אל ראש הגבעה במרכז היישוב, למרבה ההפתעה במקום יש אגם מלאכותי גדול, שבמרכזו אי מעץ ועליו פרגולה משושה. את האגם בנו אנשי מעלה צביה בשנות התשעים של המאה העשרים, לפי הנחיותיו של מייסד האימן העולמי המכונה לאו. הסיבה לבניית האגם הייתה להביא ליישוב אנרגיות של רכות המתקשרות למים, אנרגיות חיוניות לבריאות נפשית שלמה בארץ חמה וקשה כארץ ישראל. לאו, שנפטר לפני כעשר שנים והוא בן שבעים ושש, לימד שבכל דבר פיזי יש איכות אנרגטית, כך ששימוש בחומרים פיזיים מסוימים, בצבעים, מספרים וכיוונים, יכול ליצור השפעות אנרגטיות רצויות. הרבה ממה שרואים במעלה צביה נובע מתורתו של לאו.

ליד האגם נמצא בית צהוב גדול, זהו המרכז הקהילתי של היישוב ומקום ה"מקדש". במקום זה מתנהלים הפגישות של אגודת האימן, לאו לימד דרך של התפתחות אישית ופיתוח דת אישית שנעשית בפגישות הנחיה שמועברות כיום על ידי תלמידיו. בחלק התחתון של הבניין קולאז' גדול על כל הקירות שבו פסיפס מתולדות וחיי היישוב, בעבר ובהווה, וכן תמונות של כל אנשי הקהילה. לחלק זה, במידה ותמצאו מקומי מסביר פנים, או תתאמו את הביקור מראש, תוכלו להיכנס, האולם שבקומה השנייה מיועד רק לחברים.

מצדו השני של האגם ישנו אוהל קירגיזי שמשמש את קבוצת מספרי הסיפורים של מעלה צביה. ניתן להקיף את האגם מכל צדדיו. ליד הבית הצהוב יש מגרש חנייה בו תוכלו לחנות, וממנו תוכלו ללכת גם בשבילים המטפסים על הגבעה הצופה על היישוב, הדרך עוברת בין פינות חמד מסודרות בחורש הטבעי.

 

 

מהבית הצהוב ישנו שביל המוביל, דרך גינות וורדים יפהפיות, לבניין לבן מרובע גדול הניצב קרוב אליו, בין גנים. על הבניין ניתן לראות צורות גיאומטריות ותווים מוזיקליים, גם בניין זה נבנה בהשראתו של לאו והוא משמש כמרכז מוזיקלי, ומכאן התווים שעל הקירות והצורות הגיאומטריות (לפי לאו צורות גיאומטריות מבטאות מוזיקה, כך גם לפי בתי ספר אזוטריים קדומים כגון זה של פיתגורס בסיציליה במאה השישית לפני הספירה). בבניין אולם גדול לפגישות והופעות, חדר הקלטה קטן, ספרייה וחדר ללימוד נגינה. במעלה צביה כמה נגנים מוכשרים ביניהם בולטת להקת "ירוק עד" המנגנת מוזיקה אירית.

לא רחוק מבית המוזיקה, בהמשך השביל, נמצא עוד בית גדול עם גג משופע ועליו מנורת אורות צבעונית. הבית צבוע כחול, דבר המעיד על כך שהוא שייך למערכת החינוך של מעלה צביה, הנקראת "תבנית החינוך המוזהב". בהשראתו של לאו נבנתה במעלה צביה מערכת חינוך בעלת מאפיינים ייחודיים משל עצמה, המלווה ילדים משלבי הגן ועד לכיתה תשיעית של בית ספר. המבנה עם שעון האורות הצבעוניים הוא מבנה הגן לפעוטים, מאחוריו מתחבא מבנה נמוך יותר שהוא מבנה גן החובה. מעל גגות שני המבנים, וגם כל שאר המבנים במעלה צביה. ישנם מקלות מחודדים קצרים מעץ, שנועדו להגן על הבית מפני השפעות ירחיות מזיקות, במיוחד בימי ירח מלא. שעון האורות נועד להזכיר את הזמן החולף, שיש לעשות איתו משהו מועיל. ליד הבניין בהצטלבות השבילים, ישנו שעון נוסף, שעון שמש, שמשמש לאותה מטרה.

 

למי צלצלו הפעמונים

ליד מבנה הגן מתנשא מבנה עץ גבוה ועליו תלוי פעמון ענק, אחד הגדולים בארץ. פעמיים ביום, בבוקר ובערב, מצלצלים אנשי מעלה צביה בפעמון זה, בכדי לגרש רוחות רעות ואנרגיות שליליות. מסביב לפעמון מעין גינת זן יפני, ובה חיצים המצביעים לארבע כיווני שמיים, בהצטלבות השבילים שליד הפעמון שלטים המראים את המרחקים למקומות נודעים בכדור הארץ כמו פקינג.

מבנה הפעמון, כמו גם מרכז המוזיקה וגני הילדים, נמצא בחלק הגבוה של הגבעה שעליה בנוי היישוב, וממנו וכלפי מזרח מתחילה השדרה הירוקה, השדרה המרכזית של היישוב. לא רחוק מהפעמון נמצא בריכת מים קטנה בהצטלבות השבילים המרכזיים של היישוב. מארבע צדדיה ארבע סוגי צמחים שונים המסמלים את ארבע היסודות. מדרום מערב עצי שזיף פיסרדי אדומים המסמלים את יסוד האש, מדרום מזרח עצי אלון המסמלים את יסוד האדמה, מצפון מזרח עץ ערבה המסמל את יסוד המים, ומצפון מערב עצי שדר, המסמלים את יסוד האוויר. מהבריכה עצמה מתחילה תעלה הזורם לאורך כל השדרה הירוקה, אל גן מסתרי הקשר בתחתית השדרה. התעלה  זורמת לאורך השביל, בין צמחי תבלין ועצי נוי ופרי. באמצע השדרה הירוקה ישנו מקלט ולידו מרפסת גדולה הצופה אל הנוף של בקעת סכנין, זהו מקום טוב לשבת ולהירגע על ידי הצפייה בנוף והאזנה לפכפוך המים, ממול המרפסת נראית בריכה עגולה באמצע השביל, ומתחתיה מתחיל גן שנמשך כלפי הרחוב התחתון של היישוב. גן הבנוי לפי שבעת צבעי הקשת.

 

ממגדל הפעמון ניתן להמשיך גם לצדו הצפוני של היישוב. השביל יקח אותנו ליד הגנים ומעבר לכביש את גן מיוחד הנקרא "גן המרקיזה". רחבת דשא אובאלי גדולה שמסביבה ארבע פרגולות לילדים. לא רחוק משם נמצא את פינת החי של מעלה צביה ומגרשי המשחקים. המשך השביל ייקח אותנו אל רחבת החניה המרכזית, שמצד אחד שלה יש את מבני המשרדים והמסחר, ביניהם גם מגדניה של עוגות ומסעדה ביתית קטנה וחמודה. מצד שני של מגרש החנייה נמצא מתחם בית הספר שבולט בבנייניו הצבועים כחול. במבנה המשרדים תוכלו למצוא חומר כתוב על היישוב והעסקים השונים שבו.

 

קראו על ישובים רוחניים אחרים - לחצו לקישור

הררית

הרדוף

ענבר

יודפת

מעלה צביה

 

 

 

 
הרשמו לרשימת התפוצה שלנו
Web Analytics