הצהרת נגישות

נגישות אתרים
אנו עושים ככל שבידנו על מנת להנגיש את אתר האינטרנט שלנו, ומתן שירות שיוויוני לכלל גולשינו נמצא בראש סדר העדיפות שלנו.
בין פלחי האוכלוסיה שנהנים מהנגשת האתר ניתן למנות:
• אנשים עם מוגבלויות ראייה, מבעלי עיוורון מוחלט, דרך לקויות ראייה ועיוורון צבעים וגוונים ועד למרכיבי משקפיים.
• אנשים עם מוגבלות פיזית, בעלי קשיים מוטוריים בידיים המקשים על תפעול העכבר.
• אנשים עם לקות שמיעה אשר נזקקים לכתוביות לשם צפייה בוידאו.
• אנשים עם קשיים נוספים, מכל גווני הקשת: קשיי קריאה, קשיי הבנה, לקויי למידה ועוד.
ניתן להבחין בכך שהקהל הרחב בוחר לעשות שימוש ברשת האינטרנט ובהמוניו ואתרים נגישים יסייעו בהנגשת המידע הקיים היום ברשת האינטרנט והפיכתו לנחלת הכלל.
באתר זה אנו עושים שימוש ברכיב עזר להנגשת אתרים, כזה שמסייע להנגיש על פי תקן ישראלי 5568 ברמת נגישות AA כפי שמוגדרת ב:
W3C's Web Content Accessibility Guidelines 2.0

דגשים חיוניים בעת הנגשת אתר האינטרנט:
כאשר עמלנו על הליך הנגשת האתר שמנו לב למספר סעיפים בסיסיים אשר יבטיחו את הצלחת הגדרתו כנגיש לקהל הרחב ביותר.
בעת הנגשת אתר זה הושם דגש על יישומם של הסעיפים הבאים לכל הפחות:
•התאמה לקורא מסך   •ניווט מקלדת   •חסימת הבהובים   •מונוכרום   •ניגודיות כהה   •ניגודיות בהירה   •הגדלת גופן   •הקטנת גופן   •גופן קריא   •סמן גדול לבן   •סמן גדול שחור   •הגדלה   •הדגשת קישורים   •הדגשת כותרות   •תיאור לתמונות  

סייגים לנגישות
אתר האינטרנט שלנו דינמי וכולל מערכות הזנת תוכן שונות הפועלות בשיטת WYSIWYG. עלול להיווצר מצב לפיו חלקים מסוימים בדפי תוכן דינמיים אלה כוללים רכיבים שיישומון ההנגשה לא הצליח להנגיש בצורה כוללת כך שאפשר והתערבות בקוד האתר תדרש מצדנו.
במידה ונתגלה למולכם מקרה מעין זה, נודה אם תצרו עימנו קשר וזאת בכדי שנוכל לטפל בסוגיה זו בהקדם האפשרי. נוסף על כן, ייתכן ואתרנו מציג תוכן שמקורו באתרים אחרים, כאלה שטרם הונגשו, כאשר אין ביכולתנו להיות אחראיים
על תוכן של צד ג’, אך למרות זאת נשמח לקבל הערות בנושא, לפנות אל הגורם הנוסף ולהסב תשומת ליבו לנושא.

פנייה בנושא נגישות
כל פניה בנושא נגישות, שאלות, הבהרות או הצעות אשר קשורות לאתר שלנו, ניתן לשלוח בדואר אלקטרוני ל
support@nagishnow.com
סגור
לפרטים נוספים: 1-700-50-9992

מצוינות בראי ההיסטוריה.

מצוינות אמיתית איננה קשורה להתנהלות תקינה וסטנדרדית, אלא למילוי הפוטנציאל האישי של היחיד באופן שאף אחד אחר לא יכול לעשות זאת. מצוינות איננה מוגבלת, מכיוון שכל אחד הוא שונה ולכל אחד יש תפקיד אחר בחברה, בעבודה, וגם בחיים. מצוינות זה היכולת לעשות מה שאתה ממילא עושה בצורה הטובה ביותר. מצוינות היא במידה רבה דרך חיים שמהותה היא הסתכלות פוזיטיבית על החיים. מצוינות פירושה לשאול את עצמך תמיד: מה אפשרי לעשות טוב יותר? להוסיף? מה הפוטנציאל? מצוינות זה היכולת לקחת פוטנציאל זה ולממש אותו.

מתברר שבני אדם, בסופו של דבר, שואפים למצוינות, רוצים לממש את הפוטנציאל החבוי בתוכם. הדבר הטבעי לאדם הוא השאיפה למצוינות, לטוב ביותר. האדם תמיד שואף קדימה, להגיע למקום כלשהו, להשתפר, להתקדם. במובן זה הבינוניות, שהיא אויב המצוינות, איננה טבעית לאדם והיא תוצר קלוקל של חוליי החברה.

חברות אנוש קדומות, שהתקיימו בעבר, שאפו להגיע למצוינות, לעשות את כל שהם עושים בצורה הטובה ביותר. חלקם אף הצליחו בכך. מצוינות אמיתית נמדדת רק לאחר זמן, בפרספקטיבה היסטורית, ובמובן זה ההיסטוריה יכולה לתת לנו דוגמאות טובות של החיפוש אחר המצוינות; הנבטים שאפו בכל דבר שהם עושים להגיע לטוב ביותר, את עקבות המצוינות שלהם אנו רואים בבניינים שהשאירו אחריהם. הרומאים שאפו למצוינות בתחומים כמו סדר, ארגון, ובמיוחד ארכיטקטורה. האבירים שאפו למצוינות בתחומי הערכים האנושיים כגון: נכונות להקרבה, התגייסות למען הצדק ועזרה לחלש כנגד החזק. ישנם תרבויות עתיקות רבות שהשאיפה למצוינות הייתה חלק ממהותם. אם שאיפה זו לא הייתה קיימת אזי הן לא היו מצליחות להגיע למה שהגיעו!

האתגר בפיתוח מצוינות הוא לעורר את השאיפה הטבעית למצוינות הקיימת בכל אדם. אנו מאמינים שחשיפת עובדים ומנהלים למצוינות של תרבויות העבר נותנת למשתתפים פרספקטיבה לגבי עבודתם כיום ומעוררת בהם את שאיפה טבעית זו.

 

מצוינות נבטית

בדרך לעובדת, לא רחוק מהכניסה לנחל חווארים, ישנו בור מים מהסוג שהנבטים נהגו לחפור במדבר, בור מוסווה בתחילת ערוץ שהירידה אליו היא בין שיח שלא מרמז על צפונותיו. כשיורדים לבור מבינים עוד אספקט של המצוינות הנבטית. הבור חצוב לעילא ולעילא, במרכזו יש עמוד שתומך את התקרה. פינות העמוד חצובות בתשעים מעלות מדויקות וכך גם הקירות האחרים. והרי העמוד והקירות היו טבולים במים! למה להשקיע במקום שאיש אינו רואה ואין לכך שום משמעות?

התשובה נעוצה במצוינות שהיא תפישת עולם, אם היא מצוינות אמיתית הרי שהיא משליכה על כל דבר שאדם עושה. הנבטים עשו כל דבר באופן מצוין - אם לחפור בארות, אז לעשות זאת בצורה הטובה ביותר. הם הגיעו למומחיות בחציבה באבן, מומחיות שלימים עזרה להם בבניית ערי המקדש שלהם.

המצוינות הנבטית לא מסתיימת ביוזמה ובחידוש, ואף לא באיכות העבודה, פן נוסף שלה הוא יכולת הארגון של הנבטים. בכדי לחפור בור כמו זה שבחוורים, צריך מחנה של כמה עשרות חוצבים ואנשי אספקה שיוכל לשהות במקום במשך כמה שבועות, בכדי שזה יתאפשר צריך היה מערכת תומכת. יתרה מזאת... לאחר שהבור גמור צריך לתחזק אותו, לתאם את השיירות, לשמור על מיקומו בחשאיות, כל אלו מחייבים יכולת ניהולית שהיא אספקט נוסף של מצויינות. הנבטים ידעו לתחזק ולשמר את בורות המים במשך מאות שנים.

המצוינות הנבטית באה לידי ביטוי בבניין עריהם, בקדרות, גידול הסוסים, במסחר שלהם, חקלאות בנגב. עד היום אנשים עומדים נפעמים לנוכח היכולת של הנבטים לגדל חקלאות במדבר, להוציא מים מהסלע, רק בעזרת ערכי המצוינות אפשר היה לעשות כל זה, ולנו לא נותר אלא ללמוד מהם ולנסות וליישם אותם ערכים בתרבות ובזמן שלנו.

 

 

מאמרים בנושאי ניהול בראי היסטורי - לחצו לקישור

אבירי עבודה

ערכים ארגוניים

משמעת ארגונית

פיתוח מנהלים

פיתוח צוות

מנהיגות

מהפכת הניהול

איכות

עקרונות דמינג

משאבי אנוש

הנעת עובדים

הכשרת עובדים

התאמה לעבודה

מצוינות


 

 
הרשמו לרשימת התפוצה שלנו
Web Analytics