הצהרת נגישות

נגישות אתרים
אנו עושים ככל שבידנו על מנת להנגיש את אתר האינטרנט שלנו, ומתן שירות שיוויוני לכלל גולשינו נמצא בראש סדר העדיפות שלנו.
בין פלחי האוכלוסיה שנהנים מהנגשת האתר ניתן למנות:
• אנשים עם מוגבלויות ראייה, מבעלי עיוורון מוחלט, דרך לקויות ראייה ועיוורון צבעים וגוונים ועד למרכיבי משקפיים.
• אנשים עם מוגבלות פיזית, בעלי קשיים מוטוריים בידיים המקשים על תפעול העכבר.
• אנשים עם לקות שמיעה אשר נזקקים לכתוביות לשם צפייה בוידאו.
• אנשים עם קשיים נוספים, מכל גווני הקשת: קשיי קריאה, קשיי הבנה, לקויי למידה ועוד.
ניתן להבחין בכך שהקהל הרחב בוחר לעשות שימוש ברשת האינטרנט ובהמוניו ואתרים נגישים יסייעו בהנגשת המידע הקיים היום ברשת האינטרנט והפיכתו לנחלת הכלל.
באתר זה אנו עושים שימוש ברכיב עזר להנגשת אתרים, כזה שמסייע להנגיש על פי תקן ישראלי 5568 ברמת נגישות AA כפי שמוגדרת ב:
W3C's Web Content Accessibility Guidelines 2.0

דגשים חיוניים בעת הנגשת אתר האינטרנט:
כאשר עמלנו על הליך הנגשת האתר שמנו לב למספר סעיפים בסיסיים אשר יבטיחו את הצלחת הגדרתו כנגיש לקהל הרחב ביותר.
בעת הנגשת אתר זה הושם דגש על יישומם של הסעיפים הבאים לכל הפחות:
•התאמה לקורא מסך   •ניווט מקלדת   •חסימת הבהובים   •מונוכרום   •ניגודיות כהה   •ניגודיות בהירה   •הגדלת גופן   •הקטנת גופן   •גופן קריא   •סמן גדול לבן   •סמן גדול שחור   •הגדלה   •הדגשת קישורים   •הדגשת כותרות   •תיאור לתמונות  

סייגים לנגישות
אתר האינטרנט שלנו דינמי וכולל מערכות הזנת תוכן שונות הפועלות בשיטת WYSIWYG. עלול להיווצר מצב לפיו חלקים מסוימים בדפי תוכן דינמיים אלה כוללים רכיבים שיישומון ההנגשה לא הצליח להנגיש בצורה כוללת כך שאפשר והתערבות בקוד האתר תדרש מצדנו.
במידה ונתגלה למולכם מקרה מעין זה, נודה אם תצרו עימנו קשר וזאת בכדי שנוכל לטפל בסוגיה זו בהקדם האפשרי. נוסף על כן, ייתכן ואתרנו מציג תוכן שמקורו באתרים אחרים, כאלה שטרם הונגשו, כאשר אין ביכולתנו להיות אחראיים
על תוכן של צד ג’, אך למרות זאת נשמח לקבל הערות בנושא, לפנות אל הגורם הנוסף ולהסב תשומת ליבו לנושא.

פנייה בנושא נגישות
כל פניה בנושא נגישות, שאלות, הבהרות או הצעות אשר קשורות לאתר שלנו, ניתן לשלוח בדואר אלקטרוני ל
support@nagishnow.com
סגור
לפרטים נוספים: 1-700-50-9992

נזירים השואפים למצוינות – הדרך למשמעת ארגונית

התקנון האוגוסטיני ביחס לצניעות שמובילה למשמעת וצייתנות לממונים!  

מהותה של תנועת הנזירות והמסע האישי של הנזיר זה החיפוש אחר מצוינות - שלמות הנפש. לצורך כך מבודד עצמו הנזיר מהעולם ועובר למנזר. כדי שיוכל להפנות את כל משאביו למאבק למען שלמות – מצוינות בתחומי הנפש ולא יופרע על ידי טרדות היום יום. חיפוש זה אחר מצוינות בא לידי ביטוי בתקנון האוגוסטיני המסדיר את חיי הנזירות.
פרק שבע בתקנון האוגוסטיני מתייחס לצניעות, שמובילה למשמעת וצייתנות לממונים! התקנון לוקח את עניין הצניעות ומוצא בו ביטוי למצוינות אישית. פיתוח הצניעות דרך שלבים שונים לרמה של שלמות בצניעות. מצוינות בצניעות, מוביל לפתרון עניין המשמעת הארגונית של המנזר.

מסדרי הנזירים הוכיחו איך בכוח משמעת זו, שנולדת כתוצאה משאיפה למצוינות, ולא כתוצאה מכורח חיצוני כלשהו, ניתן לבסס ארגון כך שיוכל לפעול בצורה אפקטיבית מכוח מוטיבציה פנימית, משמעת אמיתית המבוססת על משמעת עצמית של החברים. כך ביחידות המובחרות של צה"ל, וכך היה גם בהיסטוריה.
לפניכם השלבים השונים של פיתוח הצניעות האישית לפי התקנון האוגוסטיני, פיתוח שנובע משאיפת הנפש למצוינות, שאיפה שהיא הכוח המניע של תנועת הנזירות. התקנון האוגוסטיני הוא דוגמא טובה לחיפוש האנושי אחר מצויינות, שלא משאירה שום פינה לא מטופלת ונכנסת לעומקים הפותחים את הדלת להצלחה אמיתית של החברה והארגון

האם גם אנחנו נוכל לעמוד בשלבים השונים של הצניעות, כפי שעושים הנזירים האוגוסטינים?

 

השלבים השונים של פיתוח צניעות - לפי התקנון האוגוסטיני:

1. יראת אלוהים. או בתרגום מעשי לימינו: יראת הארגון או המוסד! ואין הכוונה לפחד דווקא, אלא לגאווה ארגונית. לראיית מטרת העל של הארגון!

2. דיכוי רצון עצמי. כמו אמרתו הידועה של גון קנדי: אל תשאל מה הארגון יכול לעשות בשבילי, אלא מה אני יכול לעשות למען הארגון!?

3. הכפפת הרצון לממונים, מפני אהבת אלוהים. מי שקובע זה הבוס! וזה לא בגלל מי שהוא, אלא בגלל שכך צריך להיות, בכל רגע נתון יכול להיות רק מנהל אחד.

4. צייתנות בתנאים קשים, סותרים ואף לא צודקים. בכדי לשמור על שרשרת הניהול צריך לעיתים לעשות גם מה שלא נראה לנו נכון, המשמעת חשובה יותר.

5. ווידוי של מחשבות חוטאות ועשייה חוטאת נסתרת. כולנו חוטאים בסופו של דבר! מי שגר בבית של זכוכית שלא יזרוק אבנים. קצת צניעות לא תזיק. לפני שבאים בטענות לבוס, כדי להסתכל על עצמך.

6. סיפוק ביחס לא טוב והמשימות הקשות ביותר, הכרה בכך שהנך "עובד עני ולא שווה" בכל משימה נתונה. העיקר שנכנסת המשכורת.... 

7. הכרה אמיתית בנחיתות שלך מול כל השאר. חוץ ממשה, דויד, ערן...

8.  להיות מודרך רק על ידי החוקה של המנזר והדוגמא של האחראים. חוקה זה עניין אחד ודוגמא זה עניין אחר. רק מראה את החשיבות של דוגמא אישית של מנהל.

9. לדבר רק שנשאלים שאלה. התרגום המעשי של זה הוא לקצר את הישיבות. תן לאנשים להעביר רעיונותיהם, השגותיהם, בעיותיהם, בכתב...

10. לכבוש צחוק מתפרץ. לא להיות אחד מהחברה, לשמור דיסטנס, הומור הוא טוב, אבל לפעמים מטשטש את הגבולות.

11. רצינות, צניעות, תמציתיות והגיוניות בדיבור וקול רגוע. אלוהים הוא בפרטים הקטנים, את המשמעת צריך ליישם בעשייה רצינית, הגיונית ותמציתית. פועל יוצא מזה הוא דיאלוג רגוע.

12. הופעה חיצונית של הצניעות הפנימית. משמעת נמדדת על ידי התנהגות העובדים, סבלנותם, אם הם מאחרים לעבודה או לא, האם הם טורחים להתלבש כיאות או לא?

 

 

מאמרים בנושאי ניהול בראי היסטורי - לחצו לקישור

אבירי עבודה

ערכים ארגוניים

משמעת ארגונית

פיתוח מנהלים

פיתוח צוות

מנהיגות

מהפכת הניהול

איכות

עקרונות דמינג

משאבי אנוש

הנעת עובדים

הכשרת עובדים

התאמה לעבודה

מצוינות


 

 
הרשמו לרשימת התפוצה שלנו
Web Analytics