הצהרת נגישות

נגישות אתרים
תרבויות עולמי פועלת בכדי שאתר האינטרנט יהיה נגיש ושוויוני לכולם
לצורך כך הנגשנו את האתר לאוכלוסיות הבאות
- מוגבלי ראייה כולל עוורי צבעים, לקויות ראיה ועוד
- מוגבלים מוטורית בידיים , כאלו שקשה להם עם העכבר והמקלדת
- אנשים עם קשיים מסוגים שונים כגון: קריאה, למידה, הבנה, ועוד
• אנשים עם קשיים נוספים, מכל גווני הקשת: קשיי קריאה, קשיי הבנה, לקויי למידה ועוד.
באתר אנו משתמשים ברכיב עזר להנגשת אתרים על פי תקן ישראלי 5568 ברמת נגישות AA כמוגדר ב: W3C's Web Content Accessibility Guidelines 2.0

דגשים בנגישות
ישנם מספר חלקים – סעיפים חשובים שמבטיחים הגדרת האתר כנגיש לקהל המוגבל. ואלו הם
•התאמה לקורא מסך   •ניווט מקלדת   •חסימת הבהובים   •מונוכרום   •ניגודיות כהה   •ניגודיות בהירה   •הגדלת גופן   •הקטנת גופן   •גופן קריא   •סמן גדול לבן   •סמן גדול שחור   •הגדלה   •הדגשת קישורים   •הדגשת כותרות   •תיאור לתמונות  

הסתייגות
יחד עם זאת נסייג ונאמר שמפני שהאתר שלנו כולל מערכות הזנת תוכן שונות שפועלות לפי שיטת WYSIWYG ייתכן שחלקים בדפי התוכן לא יצליחו להיות מונגשים בצורה כוללת, וייתכן שתצטרך התערבות בקוד האתר נוספת. במידה וגילתם מצב כזה, אנא צרו קשר בכדי שנוכל לטפל בכך באופן המהיר ביותר.
כמו כן במקרים מסויימים האתר שלנו מציג תוכן שבא מאתרים אחרים, שחלקם טרם הונגשו ואין לנו אפשרות לאחריות על צד ג', אך נשמח לקבל הערות ולהפנות את תשומת לב הגורמים הקשורים בכך.

פניות
כל שאלה, הבהרה, הצעה ופניה באופן כללי שקשור לאתר אנא שלחו לדואר אלקטרוני ל
support@nagishnow.com
סגור
לפרטים נוספים: 1-700-50-9992

נומרולוגיה - טיולי דתות, תרבות ורוחניות

מספרים – גון מיטשל.

הנחה מקובלת באגדות בריאת העולם העתיקות היא שהבורא יצר את העולם לפי תבנית של מספרים, מספרים הנם הארכיטיפ הראשוני, אפשר לראות את זה בשתי צורות: ראשית המספר עצמו נשאר אחרי שנעלם הדבר שהוא סופר, שנית בכל גדילה טבעית יש מחזוריות ותוואים טבעיים שמתייחסים לקומבינציות מספריות.

הפילוסופים העתיקים התאמצו למצוא את התוואים המספריים שלפיהם מתנהל עולם הטבע ולהתאים את ההתנהגות של בני אדם בהתאם. הנושאים ש"נחשבו" ביותר בעת העתיקה היו אריתמטיקה, מוזיקה ואסטרונומיה, גיאומטריה וסראומטרי (הלימוד של מוצקים גיאומטריים והמבנה של היקום). לכל הנושאים הללו התייחס אותו קוד של מספרים וכן לנושאים נוספים כמו מדיניות וממשל.

במצרים, למשל, הכוהנים ששלטו על החינוך דאגו לכך שכל מי שרצה להתקדם בחיים למד ועבד לפי הקוד הקדוש של מספר ופרופורציה.

הכבוד וההערצה שניתנו ללימודי המספרים נבעו מן ההבנה שלא רק שאינטרוולים של מוזיקה, יחסים של גיאומטריה, תקופות אסטרונומיות ומחזורים של זמן יכולים להימדד על ידי הסטנדרט של מספרים, אלא שהתוואים המספרים שלהם הם נענו היו קיימים גם בדרך המחשבה האנושית. אפלטון, למשל, האמין שהטבע האנושי, כמו הטבע של כל היקום, הוא במהותו ומלכתחילה יצור של מספרים.

ישנם מערכות מספרים ומדידות זהות במקומות פולחן שונים בכל רחבי העולם. אותו קוד של מספרים מופיע במקסיקו, בסטונהג ובמקדש בירושלים. דבר זה מראה שקוד יחיד של ידע, פילוסופי, דתי ומדעי שלט פעם בעולם.

מעלה אחת של כדור הארך בקו המשווה שווה 365,243 רגלים – פיט, מה שמראה שהמידה של רגל אנגלי מתייחסת למידה טבעית של כדור הארץ וכן לימי השנה, שהרי יש 365,242 ימים בשנה.

מרחקים אסטרונומיים ומחזורים של זמן בוטאו יחדיו באותם דיאגראמות קוסמולוגיות ובאותם מספרים קוסמולוגיים.

 

מספרים במקומות היסטוריים בעולם:

הפתגוראים יחסו את היסוד של האש למוצק הראשון – הטטרהדרון. ולטטדרהדרון הם קישרו את הפירמידה, ומכאן השם : פיר – אש באנגלית. גם אפלטון מדבר על הפירמידה כ"מוצק מראשוני, הקל ביותר, הקטן ביותר, החד ביותר, המונע והאקוטי ביותר מכל המוצקים". הוא כותב: "המוצק הזה שיש לו צורה של פירמידה הוא היסוד והגרעין של האש".

בעולם הצמחים זרע החרדל יצג את יסוד – זרע האש, ומכאן המשלים בברית החדשה לזרע חרדל.

המספרים הסימבוליים המבוטאים או מתקשרים עם המידות של הפירמידה הגדולה נותנים אינדיקציה ברורה למטרתה: להביא לאיחוד המפרה בן 2 האלמנטים בטבע שמתייחסים אליהם האלכימאים כסולפור – 666 ומרקורי – 1080. התוצר של שניהם היה הרוח שהאלכימאים כינו בשם: מרקוריוס, נושא הפריון, מגלה הידע והמדריך בן עולם החיים לעולם המוות, המייצג בפן אחד שלו את רוח החיים על פני האדמה, ובאחר את ה"מרקורי של הפילוסופים" שטמונה בתוך חדרי החניכה שבתוך הפירמידה.

 

 

נומרולוגיה בהקשר לנצרות ולארכיטקטורה ארמנית:

1 – מייצג אחדות . את האלוהות במקורה, את האלמנטרי.

2 – ניגודיות ופיצול, החלוקה של האיחוד – יין ויאנג, טוב ורע, זכר ונקבה, ממלכת הניגודים.

3 – המספר הקדוש ביותר, חלק מהחשיבה הלא מודעת. המשולש, בדת יש תמיד שלוש: בבבל: אנו, בל ואנה, בהודו: ברהמה, וישנו ושיווה, ברומא: יופיטר, יונו ומינרווה, ובנצרות: השילוש הקדוש.

4 – קשור לחלוקה הבסיסית של חומר וחלל: 4 הכיוונים הקרדינליים, 4 הנוזלים בגוף, 4 הסוסים של האפוקליפסה, 4 נהרות גן העדן, 4 הרוחות, 4 העונות, 4 הנביאים העיקריים, 4 האוונגליונים.

5 – מחבר שני חלקים של שווים של 2 ו3 . השוני מביא רוע וחוסר מזל. ה5 מייצג את האינדיבידואל (זה היוצא כנגד הסדר הטבעי של הדברים ונענש), 5 אצבעות, הפנטגרם.

6 – אלוהים יצר את העולם ב6 ימים, 6 הוא חיבור של 3 ו3, או 1 ו2 ו3, ולכן הוא מושלם. ישו נצלב ביום השישי ומת בשעה שישית.

7 – קשור לגרמי השמיים ולכוחות רוחניים: 7 ימים בשבוע, 7 פלנטות נראות בעין, 7 רוחות רעות, 7 רמות לזיקורות הבבליות. לפי סט אוגוסטין 7 מסמל את השלמות של אלוהים – הוא יצר את העולם ונח ביום השביעי. חיים נוצריים נשלטים על ידי השבע: 7 סקרמנטים, 7 חטאים, 7 תכונות טובות.

8 – המספר הראשון אחרי 7, סמל החיים, החיים החדשים לאחר הטבילה. לפי האמונה הנוצרית התחייה של ישו התרחשה ביום השמיני. האוקטגון הוא צורה נבחרת של אגן הטבילה.

9 – התוצאה של 3 כפול 3, 9 מיצג קדושה גדולה יותר מזו הנמצאת בשלוש

10 – לפי סט אוגוסטין מספר זה מייצג שלמות מפני שהוא מורכב מ3 ו7, הוא נמצא ב10 הדברות שמורכבים מ3 חוקים המתייחסים לאהבה לאלוהים ו7 לאהבה לשכן. 10 מכות מצרים, 10 חבלים על אוהל המשכן, גובה הכרובים במקדש היה 10 רגלים, 10 חצוצרות של החיה האפוקליפטית. 10 הוא המספר של המערכת העשרונית ושל הפיתגוראים.

12 – היה הבסיס למערכת המספרים של הבבלים והשומרים, יש בו את 12 המזלות, 12 החודשים של השנה, 12 השעות של היום. חשוב בדת היהודית, 12 שערים לגן העדן, 12 השבטים של ישראל.


 

מאמרים על נושאים רוחניים - לחצו לקישור

משמעות של צבעים

נומרולוגיה

ישובים רוחניים

אדריכלות מקודשת

אנתרופוסופיה

אסטרולוגיה

רשימת
תפוצה
לקבלת מידע נוסף אודות טיולים חדשים ישירות
לתיבת האימייל שלכם, הרשמו למועדון הלקוחות שלנו