הצהרת נגישות

נגישות אתרים
תרבויות עולמי פועלת בכדי שאתר האינטרנט יהיה נגיש ושוויוני לכולם
לצורך כך הנגשנו את האתר לאוכלוסיות הבאות
- מוגבלי ראייה כולל עוורי צבעים, לקויות ראיה ועוד
- מוגבלים מוטורית בידיים , כאלו שקשה להם עם העכבר והמקלדת
- אנשים עם קשיים מסוגים שונים כגון: קריאה, למידה, הבנה, ועוד
• אנשים עם קשיים נוספים, מכל גווני הקשת: קשיי קריאה, קשיי הבנה, לקויי למידה ועוד.
באתר אנו משתמשים ברכיב עזר להנגשת אתרים על פי תקן ישראלי 5568 ברמת נגישות AA כמוגדר ב: W3C's Web Content Accessibility Guidelines 2.0

דגשים בנגישות
ישנם מספר חלקים – סעיפים חשובים שמבטיחים הגדרת האתר כנגיש לקהל המוגבל. ואלו הם
•התאמה לקורא מסך   •ניווט מקלדת   •חסימת הבהובים   •מונוכרום   •ניגודיות כהה   •ניגודיות בהירה   •הגדלת גופן   •הקטנת גופן   •גופן קריא   •סמן גדול לבן   •סמן גדול שחור   •הגדלה   •הדגשת קישורים   •הדגשת כותרות   •תיאור לתמונות  

הסתייגות
יחד עם זאת נסייג ונאמר שמפני שהאתר שלנו כולל מערכות הזנת תוכן שונות שפועלות לפי שיטת WYSIWYG ייתכן שחלקים בדפי התוכן לא יצליחו להיות מונגשים בצורה כוללת, וייתכן שתצטרך התערבות בקוד האתר נוספת. במידה וגילתם מצב כזה, אנא צרו קשר בכדי שנוכל לטפל בכך באופן המהיר ביותר.
כמו כן במקרים מסויימים האתר שלנו מציג תוכן שבא מאתרים אחרים, שחלקם טרם הונגשו ואין לנו אפשרות לאחריות על צד ג', אך נשמח לקבל הערות ולהפנות את תשומת לב הגורמים הקשורים בכך.

פניות
כל שאלה, הבהרה, הצעה ופניה באופן כללי שקשור לאתר אנא שלחו לדואר אלקטרוני ל
support@nagishnow.com
סגור
לפרטים נוספים: 1-700-50-9992

פרנציסקוס הקדוש - טיולי דתות, תרבות ורוחניות

סיפור של האיש שדמה לישו

הוא נולד ב1181 בעיר אסיזי שבאיטליה, בן של סוחר מצליח וצעיר פופולארי, בילה את רוב זמנו בבילויים ושירה עם חבריו, היה טרובדור עליז. היה ידוע בכישרונותיו כמשורר ומוזיקאי, ובחיי הפזרנות והפאר שחי על חשבון אביו.
פרנציסקוס הוא בנו היחיד והמפונק של סוחר בדים עשיר. ידוע בכישרונותיו הפיוטיים והמוזיקליים, ובחיי הפזרנות והפאר שהוא מקיים עם ידידיו על חשבון אביו העשיר. הוא שואף לתהילה וברצונו להשיג לעצמו תואר אצולה ומעמד של אביר על ידי יציאה לקרבות והשגת ניצחונות. אך למרבה הבושה, הוא נשבה על ידי לוחמים של העיר הסמוכה, היריבה הגדולה של אסיזי, פרוגיה, ומבלה שנה בכלא כאסיר מושפל. עם שובו לעירו לאחר השחרור, הוא מואס בחיי ההוללות מן העבר ומחליט להקדיש את עצמו להשגת התהילה בשדות הקרב. אביו, השואף לרומם את שם משפחתו, קונה לפרנציסקוס סוס יקר ושריון מפואר, ומלווה בברכת בני עירו יוצא פרנציסקוס משער העיר אסיזי כדי לקנות לעצמו שם גדול בעלילות גבורה. אך בדרך חל בו שינוי. הוא מבין ששם מפואר ותואר אצולה לא ימלאו את החלל שבליבו. את הסוס והשריון הוא מוסר לעניים שפגש בדרך והולך רגלי. יחף הוא שב לעירו לתדהמת התושבים שברכהו בצאתו. איש אינו מבין את השינוי שחל בנער, ופרנציסקוס עצמו זקוק לזמן כדי להבין מה הוא מבקש בחייו. הוא נוטש את אורח חייו הראוותני שמקודם, מעניק את מחלצותיו המפוארות לעניים ולקבצנים, ויוצא להתבודד ליד כנסייה הרוסה שמחוץ לעיר. בני עירו טוענים שאיבד את שפיות דעתו, ולועגים לו כשהוא מגיע לקבץ את מזונו כפושט יד עני. אך הצעירים מתחילים לבקש את קרבתו , לשמוע את דבריו. הוא טוען שעליהם ללכת בדרך שהתווה להם ישוע המורה. לא לשאוף למנעמי השלטון והאושר החומרי בעולם הזה, אלא לחיות חיי עוני ולחפש את האושר הרוחני שבאמונה. נראה שהקרקע פורייה והרגע מתאים, ונבטי ההשראה שזורע פרנציסקוס נובטים. צעירים רבים מתקבצים סביבו ומבקשים לקחת חלק באורח חייו. באסיזי יש הרואים בו אנרכיסט חסר אחריות ומסוכן המסית את הנוער מדרך הישר, אך תורת האהבה והצניעות שלו גוברת, רבים מכירים בו כמורה רוחני וכקדוש ונוהים אחריו. כעת גם האפיפיור הכיר בפרנציסקוס ואישר את התקנון הרוחני שחיבר למען הצעירים הרוצים להצטרף למסדר שהקים.
 
פרנציסקוס היה הראשון שקיבל את הסטיגמטה – הסימנים של הצליבה של ישוע על גופו. לאחריו נוצר המסדר הפרנסיצקני.

לחצו למאמר על התפילות של הפרנציסקנים

לחצו למחזור התפילות של הפרנציסקנים 

 

ראו מאמרים על קדושים וקדושות נוצריים באתר - לחצו לקישור

פרנציסקוס הקדוש

קלרה הקדושה

תרזה מאווילה

יוחנן של הצלב

אידית שטיין

מאמרים על קדושים וקדושות באתר תרבויות עולמי חו"ל

קדושים בעולם האורתודוקסי - לחצו לקישור למאמר

בזיל הגדול

גרגורי מנזיאנזן

גרגורי מניסה

גרגורי פלמס

יוחנן כריזוטמוס

יוחנן של דמשק

פוטיוס הגדול

קדושים בעולם הקתולי - לחצו לפתיחת המאמרים

בריגיט משבדיה

גון קסיאן

בנדיקטוס הקדוש

דומיניקוס הקדוש

קתרינה מסיינה

קדושים נצרות אחרת - לחצו לקישור

נינו מגיאורגיה

גרגורי המאיר מארמניה

סנט פטריק האירי

אתנסיוס הגדול

אנתוניוס הנזיר

סנט קלמנט מאלכסנדריה

אוריגנס

מאמרים נוספים על נצרות

סדרת מאמרים בנושא מיסטיקה נוצרית - לחצו כאן

סדרת מאמרים בנושאי נצרות כללי - לחצו כאן

מאמרים על נצרות באתר תרבויות עולמי ישראל - לחצו כאן

רשימת
תפוצה
לקבלת מידע נוסף אודות טיולים חדשים ישירות
לתיבת האימייל שלכם, הרשמו למועדון הלקוחות שלנו