הצהרת נגישות

נגישות אתרים
אנו עושים ככל שבידנו על מנת להנגיש את אתר האינטרנט שלנו, ומתן שירות שיוויוני לכלל גולשינו נמצא בראש סדר העדיפות שלנו.
בין פלחי האוכלוסיה שנהנים מהנגשת האתר ניתן למנות:
• אנשים עם מוגבלויות ראייה, מבעלי עיוורון מוחלט, דרך לקויות ראייה ועיוורון צבעים וגוונים ועד למרכיבי משקפיים.
• אנשים עם מוגבלות פיזית, בעלי קשיים מוטוריים בידיים המקשים על תפעול העכבר.
• אנשים עם לקות שמיעה אשר נזקקים לכתוביות לשם צפייה בוידאו.
• אנשים עם קשיים נוספים, מכל גווני הקשת: קשיי קריאה, קשיי הבנה, לקויי למידה ועוד.
ניתן להבחין בכך שהקהל הרחב בוחר לעשות שימוש ברשת האינטרנט ובהמוניו ואתרים נגישים יסייעו בהנגשת המידע הקיים היום ברשת האינטרנט והפיכתו לנחלת הכלל.
באתר זה אנו עושים שימוש ברכיב עזר להנגשת אתרים, כזה שמסייע להנגיש על פי תקן ישראלי 5568 ברמת נגישות AA כפי שמוגדרת ב:
W3C's Web Content Accessibility Guidelines 2.0

דגשים חיוניים בעת הנגשת אתר האינטרנט:
כאשר עמלנו על הליך הנגשת האתר שמנו לב למספר סעיפים בסיסיים אשר יבטיחו את הצלחת הגדרתו כנגיש לקהל הרחב ביותר.
בעת הנגשת אתר זה הושם דגש על יישומם של הסעיפים הבאים לכל הפחות:
•התאמה לקורא מסך   •ניווט מקלדת   •חסימת הבהובים   •מונוכרום   •ניגודיות כהה   •ניגודיות בהירה   •הגדלת גופן   •הקטנת גופן   •גופן קריא   •סמן גדול לבן   •סמן גדול שחור   •הגדלה   •הדגשת קישורים   •הדגשת כותרות   •תיאור לתמונות  

סייגים לנגישות
אתר האינטרנט שלנו דינמי וכולל מערכות הזנת תוכן שונות הפועלות בשיטת WYSIWYG. עלול להיווצר מצב לפיו חלקים מסוימים בדפי תוכן דינמיים אלה כוללים רכיבים שיישומון ההנגשה לא הצליח להנגיש בצורה כוללת כך שאפשר והתערבות בקוד האתר תדרש מצדנו.
במידה ונתגלה למולכם מקרה מעין זה, נודה אם תצרו עימנו קשר וזאת בכדי שנוכל לטפל בסוגיה זו בהקדם האפשרי. נוסף על כן, ייתכן ואתרנו מציג תוכן שמקורו באתרים אחרים, כאלה שטרם הונגשו, כאשר אין ביכולתנו להיות אחראיים
על תוכן של צד ג’, אך למרות זאת נשמח לקבל הערות בנושא, לפנות אל הגורם הנוסף ולהסב תשומת ליבו לנושא.

פנייה בנושא נגישות
כל פניה בנושא נגישות, שאלות, הבהרות או הצעות אשר קשורות לאתר שלנו, ניתן לשלוח בדואר אלקטרוני ל
support@nagishnow.com
סגור
לפרטים נוספים: 1-700-50-9992

 

המעבר מיהדות מאגית ליהדות פרשנית קשורה לדמותו של שמעון הצדיק שקברו נמצא בירושלים המזרחית

 

הימים של שיבת ציון והשלטון הפרסי היו ימים של גדולה לישראל, זה הזמן שבו נחתמה התורה ונכתבו שאר הספרים של התנ"ך. זו הייתה תקופה ארוכה, מראשית החזרה ב532 לפנ"הס ועד לימי אלכסנר מוקדון ב333 לפנ"הס, מאתיים שנה, שבהם היו נביאים, לפחות בתחילת התקופה, ובעזרת רוח זו של הנבואה נכתב התנ"ך.

הימים היו ימי שלטון אימפריה עתיקה בעולם, לפני שמסורות העולם החדש של היוונים נכנסו לתמונה. בישראל שלטה אז כנסת ישראל, מוסד לא ברור של אנשי רוח, שבזמן שמעון הצדיק - אחרון הצדיקים הגדולים, ענק רוח וגדול הדור הקודם, הפכה להיות הסנהדרין.

דמותו של שמעון הצדיק חשובה, מכיוון שהוא זה שמקבל את העידן החדש, גם פיזית, בדמותו של אלכסנדר מוקדון וגם רוחנית. פרס הייתה תרבות מאגית, הפרסים נחשבו למאגים של העולם העתיק, היה להם כת כוהנים שנקראו מאגים ועסקו במאגיה, ליהודים הייתה להם נטייה לכך גם כן, והם התפרסמו אחר כך בעולם הרומאי כמכשפים. העידן ההלני מבשר על שחרה של התבונה, השמש החושפת הכל, עולם אמיץ חדש שבו שולט ההגיון והסכולסטיקה ואין בו מקום לכהונה ולדת. לפי האגדה מי שהוביל את אלכסנדר מוקדון בכיבושיו, הדמות שהופיע לעיני רוחו, היה שמעון הצדיק.

 

יהושע בן סירא, בעל ספר בן סירא, מספר כי שמעון השאיר חותם עז בכל מי שפגש אותו. "מה נהדר מראהו בהשגיחו מאוהל קודש הקודשים במקדש ובצאתו מן הפרוכת". "ככוכב אור בין עבים וכירח מלא בימי מועד, כשמש מאירה אל היכל המלך וכקשת נראתה בענן". לא רק בתוארו אלא גם במעשיו התבלט, בימיו חוזק בית המקדש ונכרה לידו מקווה מים גדול.

מראהו המיוחד של שמעון הצדיק שיקף את מידותיו המיוחדות ואלה באו לידי ביטוי בעבודתו במקדש ובתגובה השמימית למלאכתו בקודש. מצב עניינים זה הידרדר לאחר מותו, אולי כביטוי סמלי לירידת הדור כולו.

בתלמוד מסופר "ארבעים שנה ששימש שמעון הצדיק היה גורל עולה בימין (עדות לכך שהקב"ה מקבל את תשובת העם ביום הכיפורים), מכאן ואילך פעמים עולה בימים פעמים עולה בשמאל... והיה נר מערבי (אש התמיד במקדש) דולק, מכאן ואילך פעמים דולק ופעמים כבה. והייתה אש של מערכה (להקרבת קורבנות) מתגברת ולא היו צריכים כוהנים להביא עצים למערה חוץ משני גזירים לקיים מצוות עצים, מכאן ואילך תשש כוחה של מערכה. פעמים מתגברת פעמים אינה מתגברת... ונשתלחה ברכה בעומר ובשתי הלחם ולחם הפנים וכל כוהן שמגיעו שאוכלו כזית, יש אוכלו שבע ויש שבע ומותיר. מכאן ואילך נשתלחה מארה בעומר."

 

 

 

שמעון הצדיק ואלכסנדר הגדול

שמעון הצדיק וכוהנים לבושים בבגדי הכהונה מתייצבים לפני אלכסנדר עם שחר באנטיפטרס. ירד אלכסנדר ממרכבתו והשתחווה לפניו. אמרו לו: "מלך גדול כמוך ישתחווה ליהודי זה?"
אמר להם: "דמות דיוקנו של זה מנצחת לפני בבית מלחמתי".
אמר להם: "למה באתם?"
אמרו לו: "אפשר בית שמתפללים בו עליך ועל מלכותך שלא תיחרב, יתעוך גויים להחריבו?"
כך בוטלה מזימה של השומרונים לדבר רעה בבית המקדש ולגרום לאלכסנדר להחריב אותו.

 

קראו את המאמרים הבאים - לחצו לקישור

מיסטיקה עברית קדומה

מסתרי המקדש א

מסתרי המקדש ב

קבלה בירושלים

ברית בין הבתרים

דברי הנביאים

יהדות דת משתנה

התגלות הר סיני

מדיטציה וקבלה

בראשית

בית שני

הארי הקדוש

בסוד לוויתן

חסידות

משמעות האותיות

תצפית גגות


 


 

 
הרשמו לרשימת התפוצה שלנו
Web Analytics