הצהרת נגישות

נגישות אתרים
אנו עושים ככל שבידנו על מנת להנגיש את אתר האינטרנט שלנו, ומתן שירות שיוויוני לכלל גולשינו נמצא בראש סדר העדיפות שלנו.
בין פלחי האוכלוסיה שנהנים מהנגשת האתר ניתן למנות:
• אנשים עם מוגבלויות ראייה, מבעלי עיוורון מוחלט, דרך לקויות ראייה ועיוורון צבעים וגוונים ועד למרכיבי משקפיים.
• אנשים עם מוגבלות פיזית, בעלי קשיים מוטוריים בידיים המקשים על תפעול העכבר.
• אנשים עם לקות שמיעה אשר נזקקים לכתוביות לשם צפייה בוידאו.
• אנשים עם קשיים נוספים, מכל גווני הקשת: קשיי קריאה, קשיי הבנה, לקויי למידה ועוד.
ניתן להבחין בכך שהקהל הרחב בוחר לעשות שימוש ברשת האינטרנט ובהמוניו ואתרים נגישים יסייעו בהנגשת המידע הקיים היום ברשת האינטרנט והפיכתו לנחלת הכלל.
באתר זה אנו עושים שימוש ברכיב עזר להנגשת אתרים, כזה שמסייע להנגיש על פי תקן ישראלי 5568 ברמת נגישות AA כפי שמוגדרת ב:
W3C's Web Content Accessibility Guidelines 2.0

דגשים חיוניים בעת הנגשת אתר האינטרנט:
כאשר עמלנו על הליך הנגשת האתר שמנו לב למספר סעיפים בסיסיים אשר יבטיחו את הצלחת הגדרתו כנגיש לקהל הרחב ביותר.
בעת הנגשת אתר זה הושם דגש על יישומם של הסעיפים הבאים לכל הפחות:
•התאמה לקורא מסך   •ניווט מקלדת   •חסימת הבהובים   •מונוכרום   •ניגודיות כהה   •ניגודיות בהירה   •הגדלת גופן   •הקטנת גופן   •גופן קריא   •סמן גדול לבן   •סמן גדול שחור   •הגדלה   •הדגשת קישורים   •הדגשת כותרות   •תיאור לתמונות  

סייגים לנגישות
אתר האינטרנט שלנו דינמי וכולל מערכות הזנת תוכן שונות הפועלות בשיטת WYSIWYG. עלול להיווצר מצב לפיו חלקים מסוימים בדפי תוכן דינמיים אלה כוללים רכיבים שיישומון ההנגשה לא הצליח להנגיש בצורה כוללת כך שאפשר והתערבות בקוד האתר תדרש מצדנו.
במידה ונתגלה למולכם מקרה מעין זה, נודה אם תצרו עימנו קשר וזאת בכדי שנוכל לטפל בסוגיה זו בהקדם האפשרי. נוסף על כן, ייתכן ואתרנו מציג תוכן שמקורו באתרים אחרים, כאלה שטרם הונגשו, כאשר אין ביכולתנו להיות אחראיים
על תוכן של צד ג’, אך למרות זאת נשמח לקבל הערות בנושא, לפנות אל הגורם הנוסף ולהסב תשומת ליבו לנושא.

פנייה בנושא נגישות
כל פניה בנושא נגישות, שאלות, הבהרות או הצעות אשר קשורות לאתר שלנו, ניתן לשלוח בדואר אלקטרוני ל
support@nagishnow.com
סגור
לפרטים נוספים: 1-700-50-9992

רודולף שטיינר  - ביוגרפיה

 

הוא נולד ב27.1.1861 בעיירה קטנה על גבול הונגריה וקרואטיה למשפחה אוסטרית. קיבל חינוך קתולי, הכומר המקומי היה אחד האנשים החשובים ביותר בחייו עד גיל 11 (לפי האוטוביוגרפיה שלו). בתור ילד התבלט כמוכשר מאד במדעים מדויקים, אך גם התעניין בנפש וקרא את המסה על הגיון טהור של קנט בגיל 16.

נושא החינוך היה בנפשו כבר מגיל צעיר. הוא התעניין בפסיכואנליזה, והמשיך את הלימודים שלו בטכניון בווינה 1879-1883. הגדיר את אופן מחשבתו כריאליזם אובייקטיבי.

בגיל 22 - שנת 1884 הוא החל בעבודה על כתביו של גתה בתחום מחקר הטבע והקשר בין האדם לטבע. כתב ספר "תיאוריה של ידע" לפי תפישת העולם של גתה ב1886. בזמן זה החל ללמד ילדים וכתוצאה מכך נגלה לו הקשר בין הרוחני לפיזי. באותו הזמן הכיר את החברה התיאוסופית.

בשנת 1890 והוא בן 30 עבר לויימאר והחלה תקופה חדשה בחייו. הוא הגיע לפסגות של יצירה ועשייה. כתב את ה"פילוסופיה של החירות" ב1894 מפתח את רעיונותיו ותורתו הייחודית. וגם ספר על ניטשה (בעודו בחיים, הספר התפרסם ב1895 וניטשה נפטר ב1900 בשנת 1897 עבר ניטשה לויימאר ושטיינר היה מבקר אותו), ועוד פרסומים על גתה. הפילוסופיה הפנומנולוגית של אדמונד הוסרל (יהודי שהתנצר והשפיע מאד על אידית שטיין) הושפעה מרעיונותיו של שטיינר כפי שהם מופיעים בספר הפילוסופיה של החירות

ב1987 עבר שטיינר לברלין, שם המשיך לפתח את רעיונותיו, גם בתחום החינוך. בברלין פגש את אשתו מרי וון סיברס שעסקה בפעילות אמנותית.

בשנת 1899 פרסם ספר בשם ה"התגליות הסודיות של גתה", וזה הביא לפגישה בינו לבין החברה התיאוסופית. התחיל שיתוף פעולה שנמשך 12 שנה. בתחילה הוא רצה ליצור את החברה האנתרופוסופית בתוך המסגרת של התיאוסופיה, אך עם הזמן התרחק מתורתם, במיוחד לאור ההכרה של החברה התיאוסופית באותה תקופה בקרישנמורטי במושיע עולם (דבר שנראה לו אבסורד), והוא יצא לדרך עצמאית.

בדרך האנתרופוסופית שטיינר מפתח צורות ביטוי אומנותיות חדשות. את דרמת המסתורין (ארבע מחזות), בניית בניין מיוחד – הוא הגתנאום, סוג של אמנות תנועה שנקרא "אוריתמיה". שטיינר מקדיש עצמו לעבודה רוחנית פנימית, ואת הפרויקטים מבצעים תלמידיו.

עם פריצת מלחמת העולם הראשונה הוא מפתח תיאוריה על מבנה שלוש רבדי של השלטון: תרבותי – רוחני, חוקי וכלכלי, שצריך להתקיים באיזון דינמי. שטיינר ממליץ שכוחה של המדינה יוגבל לביטחון, בעוד שתחומים אחרים צריכים להיות נשלטים באופן חופשי ושונה. הוא טען שמדינת הלאום איננה מתאימה לאירופה ותביא למלחמות נוספות בעתיד.

שטיינר מתייחס לתפקיד המיוחד של גרמניה בפיתוח מודלים חברתיים מוצלחים, גרמניה היא מדינה שיכולה לקדם את התרבות או את הברבריות, תלוי לאיזה כיוון תלך. הוא פעל כיועץ ביצירת אגודות ופעילות של החברים בתחומים החברתיים, כלכליים.

באחת ההרצאות שלו ב1922 במינכן הוא בא לידי התנגשות עם הנאצים שניסו לפגוע בו. שטיינר מבקר באוסלו, לונדון, האג ווינה במטרה ליצור חברות אנתרופוסופיות נוספות. סניפים של התנועה מוקמים בארצות הברית, דנמרק, צרפת, איטליה, וארצות הברית.
בשנת 1923 הוא מציע שימנו אותו למנהיג התנועה האנתרופוסופית העולמית בעזרת צוות של אנשים שהוא יבחר. וכך קורה. לאחר שנתיים נוספות של פעילות אינטנסיבית הוא מת ב30.3.1025 בדורנך שבשוויץ, מקום הגתנאום.

 

 

מאמר על אנתרופוסופיה - לחצו כאן

מאמר על הבשורה החמישית - לקריאה לחצו כאן

 

מאמרים על נושאים רוחניים - לחצו לקישור

משמעות של צבעים

נומרולוגיה

ישובים רוחניים

אדריכלות מקודשת

אנתרופוסופיה שטיינר

אסטרולוגיה

 

 

 
הרשמו לרשימת התפוצה שלנו
Web Analytics