הצהרת נגישות

נגישות אתרים
תרבויות עולמי פועלת בכדי שאתר האינטרנט יהיה נגיש ושוויוני לכולם
לצורך כך הנגשנו את האתר לאוכלוסיות הבאות
- מוגבלי ראייה כולל עוורי צבעים, לקויות ראיה ועוד
- מוגבלים מוטורית בידיים , כאלו שקשה להם עם העכבר והמקלדת
- אנשים עם קשיים מסוגים שונים כגון: קריאה, למידה, הבנה, ועוד
• אנשים עם קשיים נוספים, מכל גווני הקשת: קשיי קריאה, קשיי הבנה, לקויי למידה ועוד.
באתר אנו משתמשים ברכיב עזר להנגשת אתרים על פי תקן ישראלי 5568 ברמת נגישות AA כמוגדר ב: W3C's Web Content Accessibility Guidelines 2.0

דגשים בנגישות
ישנם מספר חלקים – סעיפים חשובים שמבטיחים הגדרת האתר כנגיש לקהל המוגבל. ואלו הם
•התאמה לקורא מסך   •ניווט מקלדת   •חסימת הבהובים   •מונוכרום   •ניגודיות כהה   •ניגודיות בהירה   •הגדלת גופן   •הקטנת גופן   •גופן קריא   •סמן גדול לבן   •סמן גדול שחור   •הגדלה   •הדגשת קישורים   •הדגשת כותרות   •תיאור לתמונות  

הסתייגות
יחד עם זאת נסייג ונאמר שמפני שהאתר שלנו כולל מערכות הזנת תוכן שונות שפועלות לפי שיטת WYSIWYG ייתכן שחלקים בדפי התוכן לא יצליחו להיות מונגשים בצורה כוללת, וייתכן שתצטרך התערבות בקוד האתר נוספת. במידה וגילתם מצב כזה, אנא צרו קשר בכדי שנוכל לטפל בכך באופן המהיר ביותר.
כמו כן במקרים מסויימים האתר שלנו מציג תוכן שבא מאתרים אחרים, שחלקם טרם הונגשו ואין לנו אפשרות לאחריות על צד ג', אך נשמח לקבל הערות ולהפנות את תשומת לב הגורמים הקשורים בכך.

פניות
כל שאלה, הבהרה, הצעה ופניה באופן כללי שקשור לאתר אנא שלחו לדואר אלקטרוני ל
support@nagishnow.com
סגור
לפרטים נוספים: 1-700-50-9992

רוגום הירי - טיולי דתות, תרבות ורוחניות

טיול מגלומני לאתרים מגאליתיים בגולן.

הטיול שלנו השבוע ייקח אותנו למעגל האבנים הגדול בארץ, רוגום הירי, מעגל מגלומני שקוטרו 150 מטר, והוא מהשרידים המגאליתיים הגדולים בארץ ובעולם... מה פירוש המילה מגאליתי: ליתוס זה אבן ומגה זה גדול, מגאליתי פירושו אבנים גדולות. בתרבויות העולם הקדומות אנחנו מוצאים מבנים מאבנים ענקיות כדוגמת סטונהג באנגליה, מתברר שיש כאלו גם בארץ, ולא רק זאת אלא שכמו בהרבה דברים אחרים אנחנו היינו המקור, ואין לנו מה להתבייש

לטיול לרוגום הירי - גלגל רפאים - לחצו כאן...


תרבות כלל עולמית – אנרגיית אדמה.

לפני 5000 שנה מתחילים להופיע בעולם מבני ענק, בעיקר מכמה סוגים: מעגלי אבנים, אבנים עומדות, תלים מלאכותיים ובתוכם מסדרונות וחדרי קבורה, מבנים דמויי פירמידות, ועוד..

אם ניקח לדוגמא סוג של מבנים מאבני ענק הנקראים דולמנים, מבני קבורה מעל פני הקרקע, הרי שהם מופיעים לראשונה בעולם בעבר הירדן בשנת 5000 לפני הספירה. משם הסגנון הזה עובר לצפון אפריקה ולספרד ומופיע שם בשנת 4000 לפני הספירה. משם הדולמנים עוברים לבריטני שבצפון מערב צרפת בשנת 3500 לפני הספירה, ומשם לדרום אנגליה ולאירלנד. מקומות נוספים שבהם הסגנון הזה מופיע הם לחופי הים השחור.

אותו דבר קורה עם מעגלי האבנים, תלי הקבורה המלאכותיים והמבנים והגבעות המלאכותיות דמויי הפירמידה.

לפי גיאוגרף אזוטרי בשם דר הייניש (בספרו "עקרונות של גיאוגרפיה כיתתית פרה היסטורית") "היה איזשהו עקרון מאגי אבוד שלפיו האתרים של המרכזים הדתיים מוקמו בעבר הרחוק. הם הוצבו על קווים של צורות גיאומטריות וביחס לגופים שמימיים, יחידות המדידה בצורות הגיאומטריות התייחסו למידות שנובעות מחלקים שלמים של מידות כדור הארץ וחלוקתם".

"הייתה, כנראה, ציוויליזציה אוניברסאלית עם ידע מתקדם של מדע וקסם. וטכנולוגיה שאין לנו כיום. טכנולוגיה זו העשירה את חיי האנשים בסוג של אנרגיה שהופעלה דרך המיקום המדויק של המקומות הקדושים, המקדשים, מעגלי האבנים, עבודות העפר הפרה היסטוריות, וכיוצא בזה...."

במילים אחרות, פשוטות יותר: אנשים לפני 5000 שנה היו מודעים לסוג של אנרגיה שאיננו מודעים לה יותר כיום, אנרגיה שניתן לכנותה אנרגיה של אדמה, והם בנו מבנים מאבנים ענקיות בכדי לתפוש ולהפעיל את האנרגיה הזאת

 

 


העיגול וזריחת השמש.

בקבלה מדברים על 2 סוגים של הנהגה בעולמנו: הנהגת העיגול, שהיא הנהגת העולמות העליונים ומופיעה גם בטבע, והנהגת הקו הישר, שהיא ההנהגה של עולמנו ומחלקת, לכן, את העולם לטוב ורע.

המיתוס הקבלי אומר שבכדי שהעולם ייווצר, אלוהים היה צריך לצמצם את עצמו, לכסות עצמו, להעלים חלק מהאינסופיות שלו. החלל שהתהווה בצמצום הוא חלל עגול, נטול ממדים. הצורה העגולה היא צורה שאין לה ראשית ואין לה אחרית, אין לה התחלה ואין לה סוף. בחלל העגול אין למעלה ואין למטה, אין ימין ואין שמאל, ולכן, בכדי שאותו חלל עגול ראשוני יוכל להתחיל ולהתחלק וליצור את העולמות שעתידים להתהוות בקרבו, בכדי שיוכל להכיל את הנהגת הישר, צריכים היו להיקבע בו קודם כל הממדים, ואלה נקבעו ונגלו עם חדירתה של קרן אור ראשונה מתוך העצמות האלוהית.

חדירת קרן האור הראשונה לתוך החלל העגול מדמה את חדירת הזרע אל תוך הביצית, את מיזוג הזכרי והנקבי, שמחולל את פלא הבריאה והיצירה.

הרבה מהמבנים המגאליתים המקודשים בעולם, ובמיוחד מעגלי האבנים, בנויים כך שקרן שמש ראשונה, ביום מיוחד של השנה, היום הקצר ביותר או הארוך ביותר, או יום אחר, תחדור לתוכם בנקודה שהיא שער למעגל, או נקודת מפתח אחרת מבחינת המבנה. כל המבנה בנוי כך שהוא מכוון אל נקודות זריחת השמש בימים מיוחדים בשנה, כך לגבי סטונהג באנגליה, וכך גם לגבי רוגום הירי ברמת הגולן. מהות המבנה היא עיגול שלתוכו חודר קו ישר.


עוד על קוו עגול וקוו ישר.

קווים עגולים אנחנו מוצאים בטבע בעיגול השמש, הירח, בקשת, בכיפת השמיים. בכל מה שקשור ללמעלה, מסלולי הכוכבים...וגם בהתכוונות הארצית כלפי השמיים: עיגולי העיניים, עיגולי הפרחים, צורות עגולות של אבנים, וכו'....קווים ישרים אנחנו מוצאים בהשלכה של גופי השמיים: בקרן השמש, בהיטלי הצל... וגם בהתכוונות הארצית כלפי השלכת גופי השמיים: גדילת הדשא וגזעים של עצים, שבירת אבנים, מפל מים, צורת הגפיים שלנו, שנועדו להשיג בשבילנו דברים....

הצורה שהולכת עם הנשי היא עגול, צורה זו באה לידי ביטוי בגוף הנשי, ואף בכתב היד (באופן כללי, כתב יד עגול יותר, המסמל בגרפולוגיה יותר ארציות ורגש). הצורה שהולכת עם הגברי היא קו ישר, צורה שבאה לידי ביטוי בגוף הגבר, וגם במקרה זה אפילו בכתב היד (באופן כללי כתב יותר זוויתי, המסמל בגרפולוגיה גישה יותר מנטלית)

בשרידים המגאליתים של ישראל אנו מוצאים הן את הקו הישר והן את העיגול: הקו הישר הארוך ביותר התגלה בנגב ונקרא קו K, זהו קו ישר באורך של יותר מ4 קילומטר! המכוון כלפי היום הארוך ביותר בשנה, מדובר על קיר נמוך שחוצה הרים וגבעות...העיגול המרשים ביותר שהתגלה בארץ הוא רוגום הירי ברמת הגולן, מעגל אבנים בקוטר 150 מטר! שלצורך בניינו נאספו יותר מ60 אלף טון! אבני בזלת.

הסינים נתנו ל2 הצורות הבסיסיות הללו שמות: יין ויאנג. אלו 2 הכוחות שלפיהם העולם עובד: יין הוא נקבי שחור, עגול ומקבל, יאנג זכרי, בהיר, ישר ונותן. הסינים פיתחו מדע שנקרא "פנג שואי" שמתייחס לאנרגיות של האדמה, לאנרגיה הם קראו "צ'י". הם האמינו שבאדמה ישנם זרמים של צ'י הנקראים "דרכי הדרקון", ניתן להעצים אותם ולהשפיע עליהם על ידי בנייה של מבנים מסוימים בנקודות מסוימות של הזרימה. (האנלוגיה היא למרידיאנים בגוף האנושי שניתן להשפיע עליהם על ידי דיקור).

 


גלגל רפאים – רוגום הירי.

ניתן להגיע לרוגום הירי בהליכה קצרה של חצי שעה מהכביש הראשי של הגולן, קצת לפני הפנייה לשמורת הטבע של גמלא, לצורך הגעה צריך להצטייד במפה ולהתייעץ עם מישהו שמכיר את הדרך, מכיוון שהיא לא מסומנת, וגם נמצאת בתוך שטח אש (ולכן אפשר להגיע רק בחגים או בשבתות).

רוגום הירי נמצא בתוך נוף המישורים של מרכז הגולן. ממזרח ומצפון נראים תלי הגעש של הגולן והחרמון, ממערב הרי כנען, התחושה היא כמו להיות על במה ענקית. במרכז הגלגל יש תל אבנים שמתנשא לגובה יותר מ8 מטר, מעליו ניתן לראות את כל הגלגל בברור. זה גם המקום שממנו ניתן להבחין בקרני השמש הראשונות בזריחה של היום הארוך ביותר של השנה. המעגל בנוי מ3 מעגלים קונצנטריים, כאמור הפתח החיצוני הוא כלפי הזריחה ביום הארוך ביותר. בתוך התל המרכזי יש מבנה קבורה מרשים, שכנראה הוא יותר מאוחר מבניית הגלגל עצמו.

להגיע לרוגום הירי, בכל יום ובכל שעה, זו חוויה מיוחדת במינה, עוצמתו של המקום עולה על כל ההסברים. לאחר הביקור ברוגום עצמו כדי להמשיך לשמורת גמלא, הנמצאת "מעבר לכביש" שם יש שדה דולמנים מרשים, מהגדולים ביותר בגולן. התיארוך שלו מאוחר אמנם מהגלגל, אך הוא נותן מושג נוסף לגבי תרבות האבנים הגדולות (מגאליתי) שפעם שלטה בעולם.

 

מאמרים על מקומות בגולן

בניאס

רוג'ום הירי

סוסיתא

גמלא

דרוזים בחרמון

 

רשימת
תפוצה
לקבלת מידע נוסף אודות טיולים חדשים ישירות
לתיבת האימייל שלכם, הרשמו למועדון הלקוחות שלנו